Rocznik 2016 zagrał w Niepołomicach

Piłkarze naszej Akademii z rocznika 2016 zagrali w minioną niedzielę w turnieju Świetlny Cup w Niepołomicach, w którym rywalizowali z najlepszymi Akademiami w Polsce. Jak zwykle młodzi Skrzacy zostawili na boisku całe serducho.

Turniej Świetlny Cup zgromadził śmietankę najlepszych Akademii w naszym kraju. Do boju, oprócz naszej ekipy, stanęły Akademii Lechii Gdańsk, Widzewa Łódź, Cracovii Kraków, Wisły Kraków, Górnika Zabrze czy Ruchu Chorzów. Poziom był więc bardzo wysoki, a nasi piłkarze na tle rywali zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

– Jak zawsze na boisku naszym zawodnikom nie można było odmówić walki do ostatniego gwizdka, z czego można być dumnym – opowiada trener Jan Szwaja. – Momentami można jednak było odnieść wrażenie, że nieco przerosła ich ranga turnieju przez co nie zagrali swojej fajnej piłki, chociaż doskonale wiemy, że potrafią to robić. Mimo wszystko najważniejsze jest to, że zostawili na boisku całe serce i mogli zmierzyć się z bardzo dobrymi drużynami, bo takie okazje nieczęsto się zdarzają.