Remis na trudnym terenie

Skra Częstochowa zremisowała w Sosnowcu z Zagłębiem w meczu 29. kolejki REKPOL I ligi wojewódzkiej. Bramki dla naszej ekipy zdobyli Hubert Kwaśnik i Kozłowski.

Mecz w Sosnowcu zapowiadał się na trudny pojedynek. Zagłębie wiosną radzi sobie bardzo dobrze. Szczególnie groźne jest na własnym boisku, na którym po raz ostatni przegrało na początku marca.

Nasi zawodnicy mimo wszystko dobrze weszli w mecz i kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku, po błędzie rywala w sytuacji sam na sam zdobyli bramkę otwierającą wynik. Paradoksalnie szybko zdobyty gol uśpił naszych piłkarzy i to Zagłębie do szatni schodziło z jednobramkowym prowadzeniem.

– W szatni powiedzieliśmy co musimy poprawić i od razu obraz naszej gry uległ zmianie – opowiada trener Mariusz Czok. – Wyszliśmy odważniej do rywala, nie pozwalając mu na budowanie, zredukowaliśmy przestrzenie i gospodarze zaczęli popełniać błędy.

Nasz zespół nakręcał się coraz bardziej, by wreszcie dopiąć swego i w 57. minucie wyrównać stan pojedynku. Czasu było jeszcze sporo, więc Skrzacy szukali okazji do przechylenia szali na swoją stronę.

– Mieliśmy nadzieję, że ta bramka wpadnie, kosztowało nas to mnóstwo energii, niestety nie udało się tego dokonać. Trzeba pochwalić zespół za reakcję po przerwie – zakończył trener Czok.

Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 2:2 (2:1)

Bramki dla Skry: 0:1 H. Kwaśnik (1’), 2:2 Kozłowski (57’)

Skra B1: Warszakowski – S. Leśniak, Małysz, D. Leśniak, Kozłowski, Kowalski, Teperski, Wolski (45’ Lis), Kapral (60’ Hajda), Figzał, H. Kwaśnik (80’ Dors)