Mieszane nastroje

Juniorzy młodsi B2 w ostatnich dniach najpierw wygrali z KP GKS Tychy w meczu wyjazdowym w ramach I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2, a następnie ulegli w Wodzisławiu Śląskim Rapidowi.

Intensywny czas za naszymi juniorami młodszymi B2, którzy w ciągu zaledwie kilku dni rozegrali dwa mecze w ramach I ligi wojewódzkiej. Mają po nich mieszane uczucia.

Granie rozpoczęło się w sobotę, 18 maja, kiedy to wybrali się do Tychów na mecz z GKS-em. Już w pierwszej połowie podkreślili swoją wyższość, prowadząc do przerwy 2:0.

– Mieliśmy kontrolę nad przebiegiem meczu – relacjonuje trener Mariusz Czok. – Co prawda pierwsza część spotkania, do mniej więcej dwudziestej minuty, charakteryzowała się sporym chaosem oraz dużą ilością faz przejściowych i dopiero po upływie tego czasu zaczęliśmy kontrolować grę. Lepiej graliśmy w obronie niskiej, czego efektem były odbiory i w konsekwencji zdobyte bramki.

W drugiej części pojedynku styl gry naszej drużyny wyglądał już lepiej, i chociaż po błędzie w obronie zespół gospodarzy zdobył bramkę, dającą mu nadzieję na odrobienie strat, Skrzacy niemal natychmiast odpowiedzieli, ostatecznie wygrywając 4:1.

KP GKS Tychy – Skra Częstochowa 1:4 (0:2)

Bramki dla Skry: 0:1 Kostrzewa (35’ – karny), 0:2 Tarnowski (39’), 0:3 Glizniewicz (53’), 1:4 Radwański (82’)

Skra B2: Gołąbek (45’ Szymczyk) – Tarnowski, Kostrzewa, Gembała, Klekot, Kołodziejczyk (45’ Radwański), Glizniewicz (60’ Kemuś), Karczewski, Przybyła (70’ Rajczykowski), Struzik (65’ Radło), Szega

***

Spotkanie, które odbyło się cztery dni później (środa, 22 maja) zaczęło się w doskonały sposób dla Skry. W wyniku świetnej, składnej akcji podopieczni Mariusza Czoka otworzyli wynik meczu, co dodało animuszu naszym piłkarzom, dyktującym warunki gry. Zabrakło jednak wykończenia, co miało swoje konsekwencje w dalszej części spotkania.

Kilka minut przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania.

– Drugą część spotkania mogliśmy otworzyć bramką, która z tej sytuacji powinna paść. Rapid wysoko oraz agresywnie pod nas podszedł i w kluczowych sytuacjach, które sobie stworzył, wygrał pozycje i zdobył bramki, dające im zwycięstwo – kończy trener Czok.

Rapid Wodzisław – Skra Częstochowa 3:1 (1:1)

Bramka dla Skry: 0:1 Karczewski (7’, asysta: Bajor)

Skra B2: Rajczykowski – Tarnowski (60’ Syrek, 75’ Struzik), Kostrzewa, Turek, Klekot (70’ Kołodziejczyk), Lis, Przybyła, Karczewski, Bajor, Gembała, Szega (45’ Czerkieski)