Rocznik 2016 grał w Bełchatowie

Młodzi piłkarze Skry Częstochowa z rocznika 2016 wzięli udział w turnieju Bełchatów Cup. Była to kolejna okazja do doskonalenia swoich umiejętności i wyciągania wniosków na przyszłość.

W niedzielę piłkarze Akademii Skry z rocznika 2016 udali się do Bełchatowa, gdzie wzięli udział w turnieju Bełchatów Cup. W czasie zawodów mierzyli się z takimi zespołami jak GKS Bełchatów, Młody Widzew, AP Będków, Królewscy Złoczew, BBS Lodź oraz Łódzka Akademia Futbolu. Każdy pojedynek trwał 10 minut.

Surowo ocenił postawę naszych młodych piłkarzy trener Maciej Suszczyk.

– W dzisiejszym turnieju zespół zaprezentował się przeciętnie. Brakowało decyzyjności, pewności siebie pod bramką oraz chęci odbioru piłki. Momentami drużyna grała dobrze, spełniała założenia przedmeczowe, ale dyspozycja podczas dzisiejszego turnieju pozostawia wiele do życzenia.

Nie mamy wątpliwości, że takie podsumowanie niedzielnej rywalizacji poskutkuje ciężką pracą na treningach, bo przecież to jest najważniejsze, by z każdego nieudanego spotkania wyciągać wnioski. Nie może być jednak inaczej, kiedy ma się do dyspozycji tak młody i ambitny zespół.

– Od poniedziałku czeka nas ciężka praca nad tym, co nie wychodziło w turnieju – zapowiada trener Suszczyk.