Sparing rocznika 2010 z Pogonią Kraków

Piłkarze rocznika 2010 rozegrali sparing z Pogonią Kraków. Był to drugi mecz z tym samym rywalem w ostatnim czasie i tym razem to nasi zawodnicy okazali się górą.

Piłkarze U-13 Skry rozgrywają w ostatnim czasie sporo meczów towarzyskich. W minionym tygodniu zmierzyli się z Pogonią Kraków. Był to drugi mecz obu drużyn tej zimy. W pierwszym z nich zdecydowanie lepiej radzili sobie krakowianie, którzy wygrali 2:1. W rewanżu przebieg spotkania był już zupełnie inny, co przyznaje trener Skry, Krzysztof Kowalski:

W grudniu Pogoń spokojnie wygrała z nami całkowicie dominując grę. Teraz, to Skra narzuciła tempo, swój pomysł na grę i wykazała się skutecznością.

Nasi piłkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, wykorzystując skrzydła oraz wykonując dużo podań za plecy rywali, po których stawali przed szansą zdobycia bramki. Przeciwnicy robili jednak wszystko, by nam to utrudnić.

W ofensywie prezentowaliśmy dużo polotu i szybkości w grze 1X1 i grze „na trzeciego” – relacjonuje trener Kowalski. – Rywal, silniejszy fizycznie, skutecznie powstrzymywał naszych zawodników, którzy kilka razy urywali się od krycia, wychodzili na idealną pozycję, ale byli doganiani i blokowani. W obronie mieliśmy do czynienia z bardzo dobrą grą środkowych obrońców, którzy dobrze reagowali na piłkę otwartą rywala oraz skutecznie skracali pole gry. Dobrze skracaliśmy pole gry w strefie środkowej, przez którą rywal miał duże problemy, by się przedostać.

Są też oczywiście elementy do poprawy, o czym również wspomniał nasz szkoleniowiec:

W nasze poczynania wkradły się błędy indywidualne jak brak decyzji o wejściu w pojedynek „bark w bark” w grze 1X1 w obronie oraz błędy w wyprowadzeniu piłki. Gola straciliśmy po rzucie rożnym, gdzie o wiele wyżsi od naszych zawodnicy Pogoni dominowali w grze o górną piłkę. W momencie straty popełniliśmy błąd ustawienia, gdzie brakło zrozumienia w ustawieniu się. Gdy byliśmy dobrze ustawieni przy stałych fragmentach gry, wówczas mieliśmy kontrolę nad piłką i nie było zagrożenia straty gola – zauważa na koniec Krzysztof Kowalski.

Skra Częstochowa 2010 – Pogoń Kraków 4:1

Bramki dla Skry: 1:1 Sztekler (42’), 2:1 Konieczny (60’), 3:1 Sztekler (71’), 4:1 Kudła (80’+2)