Rocznik 2016 w minioną sobotę, na zaproszenie Lotu Konopiska, wziął udział w turnieju Konopiska Cup. W rywalizacji uczestniczyło pięć zespołów.

Lot Konopiska zorganizował w minioną sobotę turniej dla młodych piłkarzy z rocznika 2016 pod nazwą Konopiska Cup. W rywalizacji udział wzięło pięć zespołów – gospodarze, Victoria Częstochowa, GLKS Kłomnice, MLKS Woźniki oraz Skra Częstochowa. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym w meczach trwających po 14 minut.

W początkowej fazie turnieju nasi chłopcy byli mocno nieobecni, natomiast z meczu na mecz wyglądało to zdecydowanie lepiej – opowiada trener Maciej Suszczyk. – Szczególnie widać było to po działaniach indywidualnych, grze 1 na 1 w ataku i obronie oraz strzałach na bramkę, gdzie mocno skupiamy się na tych elementach podczas treningów. Podsumowując, podczas turnieju nasza drużyna zebrała kolejne cenne doświadczenia boiskowe.