Za nami XIII Memoriał Przemysława Kożucha

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbył się XIII Memoriał Przemysława Kożucha. W zawodach wzięło udział sześć drużyn, które zaprezentowały wysoki poziom. Nie brakowało wielkich emocji, efektownych goli i… uśmiechów na twarzach.

W sobotni poranek w Hali Sportowej Częstochowa odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Rocznika 2016 będący jednocześnie XIII Memoriałem Przemysława Kożucha. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów – GKS Katowice, GKS Bełchatów, Naprzód Ostrowy, Ajaks Częstochowa, Skra I Częstochowa oraz Skra II Częstochowa, które zmierzyły się systemem każdy z każdym.

W trwających 18 minut meczach ze strony każdej z drużyn udział brało czterech zawodników, którzy zmieniani byli przez swoich kolegów w trakcie spotkania. Rozgrywane równolegle na dwóch boiskach pojedynki dostarczyły zgromadzonym kibicom mnóstwa emocji, a młodym piłkarzom wiele radości. Nic dziwnego, skoro na placu gry działo się naprawdę sporo, a zliczenie efektownych bramek i udanych zagrań, na które żywiołowo reagowali nie tylko kibice, ale również oglądający spotkania sami zawodnicy, jest wręcz niemożliwe.

Wysoki poziom turnieju potwierdza trener Skry Częstochowa, Maciej Suszczyk:

– Mecze obfitowały w wiele akcji, pojedynków 1X1 oraz strzelonych bramek. Każdy zawodnik już od pierwszego gwizdka z pełnym zaangażowaniem uczestniczył w turnieju, jednocześnie ciesząc się z gry w piłkę i czerpiąc z niej dużo radości.

Warto zauważyć, że dla większości uczestników był to pierwszy tak duży turniej. Ogromna hala, trybuny i sama forma sportowej rywalizacji musiały zatem zrobić na nich spore wrażenie, czego zresztą nie ukrywali następcy Roberta Lewandowskiego czy Piotra Zielińskiego. W tym miejscu nie można przejść obojętnie obok faktu, że wielu młodych zawodników za idoli uważało nie tylko gwiazdy naszej reprezentacji, ale również zawodników swoich lokalnych klubów.

Do poziomu sportowego dostosowali się również rodzice, którzy przygotowali stanowisko gastronomiczne, gdzie można było zakupić coś na ząb. Szczególnym powodzeniem cieszyły się ciasta oraz żurek. Przy kawie natomiast zawiązywały się nowe znajomości i toczono długie dyskusje, nie tylko o rozgrywanych w Katarze mistrzostwach świata.

Zawody zakończyła uroczysta ceremonia. Wszyscy zawodnicy oraz trenerzy otrzymali pamiątkowe medale, a kapitanowie biorących w turnieju ekip odebrali z rąk dyrektora Akademii Skry Częstochowa, pana Tomasza Musiała oraz kapitana naszego zespołu – Piotra Noconia, okolicznościowe puchary.

Reasumując trzeba stwierdzić, że była to bardzo udana sobota, zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym. Na boisku dostrzec można było wielu utalentowanych zawodników dla których najważniejsza była dobra zabawa. Jeśli celem organizatorów były uśmiechy, z którymi na ustach młodzi piłkarze opuszczali częstochowską halę, udało im się go zrealizować w stu procentach.