Raport z meczów Akademii

Rozpoczęły się już zmagania śląskich lig wojewódzkich. Początek sezonu możemy zaliczyć do jak najbardziej udanych, ponieważ piłkarze kategorii B1 przywieźli z Tychów trzy punkty. Co jeszcze działo się na boiskach Akademii?

II liga wojewódzka B1, junior młodszy (20.08.2022)

APN SMS Tychy – Skra Częstochowa 0:3

Bramki dla Skry: 0:1 Konrad Waluda, 0:2 Miłosz Szałaj, 0:3 Dawid Marchewka

Skra Częstochowa: Frukacz – Marchewka, Lesniak, Małysz, Dylewski – Kożuch, Teperski, Figzał – Szałaj, Kolebacz, Waluda oraz Szydzisz, Podsiedlik, Ostaszewski, Kasprzycki, Brodziak, Hobot, Kabacik

Inauguracja II ligi wojewódzkiej kategorii B1 wypadła po myśli podopiecznych Karola Pikonia. Pokonanie silnego rywala na trudnym terenie bez wątpienia, jest sukcesem naszego zespołu, tym bardziej, że obu drużynom przyszło grać na nierównym boisku, na co zwracał uwagę nasz trener:

Przyszło nam rozgrywać spotkanie na nierównej płycie, która utrudniała płynne konstruowanie akcji. W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje okazje, jednak bardzo dobrze dziś broniliśmy, za co należą się brawa całej linii obrony.

Pomimo zagrożeń, pojawiających się to po jednej, to po drugiej stronie boiska, żadna z drużyn nie była w stanie umieścić piłki w siatce rywali.

Otwarcie wyniku przyszło pod koniec pierwszej połowy, gdy po faulu na Waludzie sam poszkodowany podszedł do piłki i umieścił ją w okienku bramki gospodarzy – relacjonuje trener Pikoń. – Druga połowa zaczęła się w najlepszy możliwy sposób. Po przejęciu piłki przez wprowadzonego Szydzisza, naprowadził piłkę na obrońcę i otworzył Szałaja, który w swoim stylu umieścił piłkę w bramce. Pokrzepieni podwyższeniem prowadzenia szukaliśmy kolejnych akcji i tak też się stało. Trzecią bramkę zdobył Marchewka precyzyjnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Gospodarze po utracie trzeciej bramki przejęli nieco inicjatywę i częściej znajdowali się w posiadaniu piłki, jednak nie wykreowali zbyt wielu sytuacji i pierwsze trzy punkty w sezonie stały się faktem.

Gratuluję drużynie, ponieważ mierzyliśmy się dziś z mocnym zespołem, który z całą pewnością będzie w następnych kolejkach regularnie punktował – zakończył Karol Pikoń.

Następny mecz nasi młodzi piłkarze rozegrają w sobotę, 27 sierpnia o godzinie 15:00. Ich rywalem będzie Football Club Będzin, który również w pierwszej kolejce zanotował zwycięstwo.

II liga wojewódzka C1, trampkarz, gr. płn (20.08.2022)

Gwarek Zabrze – Skra Częstochowa 0:0

Od bezbramkowego remisu rozpoczęli sezon piłkarze kategorii C1. Okazja do dopisania sobie do dorobku pierwszych trzech punktów w sezonie pojawi się już w najbliższą sobotę o godzinie 10:00. Rywalem naszych trampkarzy będzie Górnik Zabrze.

***

Źródło: FB Skra Ladies

U-15 Ladies, sparing (16.08.2022)

Skra Częstochowa – OKS Olesno 1:5 (0:2/1:1/0:2)

Bramka: zawodniczka testowana

Skra Częstochowa: Gosiewska – Cierpiał, Kaczmarek, Sterczewska, Krok – Kubiciel, Sikora, Idzik, Poroś – Piosek, Franiel oraz Bugaj, Klepczyńska, Nowak, zaw. testowana, zaw. testowana

Wszyscy doskonale pamiętamy z jakimi problemami kadrowymi zmagał się w poprzednim sparingu trener naszych trampkarek, Mateusz Majchrzyk. Tym razem miał do dyspozycji szesnaście zawodniczek, co może nie jest komfortową sytuacją, ale bez wątpienia pozwala na różnego rodzaju zabiegi taktyczne.

Spotkanie toczone było w szybkim tempie, a nasze zawodniczki kilkukrotnie wychodziły spod wysokiego pressingu, otwierając sobie sporo przestrzeni na połowie rywala. Pomimo porażki trener Majchrzyk nie krył zadowolenia, mówiąc dla FB Skry Ladies:

W meczach z drużynami męskimi nie wynik jest najważniejszy, a postawa na boisku. Nasi rywale do jedna z najlepszych drużyn w swoim roczniku w województwie opolskim, a mimo to nasze piłkarki postawiły się im bardzo mocno. Wynik nie pokazuje tego jak ten mecz przebiegał. Pomimo, że przyjezdni większość czasu prowadzili grę, to nasza drużyna mogła wyrównać stan meczu po drugiej tercji. Mieliśmy ku temu znakomite okazje.

Śląska Liga Trampkarek rozpocznie się dla naszych zawodniczek wyjazdowym meczem z Rekordem Bielsko-Biała, który zaplanowano na 4 września. Jak na tym etapie wygląda dyspozycja naszych piłkarek?

Formę i postęp będziemy mogli dopiero ocenić na bazie meczów ligowych. Dziś pracujemy przede wszystkim nad zgraniem drużyny, gdyż musieliśmy ją stworzyć – ze względu na przesunięcia personalne – praktycznie od nowa. Kolejna okazją do testów będzie pojedynek z chłopcami ze Sportowej Częstochowy – zakończył trener Majchrzyk.