Sparingowe szlify naszych drużyn

Część drużyn naszej Akademii rozpoczęła rozgrywki ligowe, część wciąż czeka na inauguracyjne kolejki. Nie oznacza to jednak, że zespoły dopiero mające przed sobą starcia o stawkę próżnują.

W ostatnich dniach sporo działo się w meczach o punkty z udziałem piłkarzy naszej Akademii. Dobre spotkanie rozegrali w Kłomnicach piłkarze z rocznika 2013. Ponieważ grupa ta jest niezwykle liczna, nie cała kadra mogła wybiec na boisko. W związku z tym szkoleniowcy naszej drużyny zadbali o to, by wszyscy w miniony weekend mieli możliwość sprawdzenia swojej formy na tle rywali i zorganizowali sparing z zespołem Lotu Konopiska.

– Od początku meczu byliśmy stroną dominującą – mówi o meczu trener Karol Idźkowski. – Duża ilość strzelonych bramek wynikała przede wszystkim z dobrej organizacji gry w obronie. W ataku zauważalne było nasze ofensywne nastawienie, co przełożyło się na wynik końcowy meczu. Natomiast dużym plusem była gra drużynowa, w szczególności w pierwszej połowie meczu. Pomimo wysokiego wyniku w naszej grze pojawiło się kilka deficytów, nad którymi będziemy pracowali na najbliższych treningach.

Wciąż rozwija się również sekcja żeńska naszej Akademii. W sobotę w Kłomnicach odbył się turniej szkoleniowy z udziałem Pogoni Kłomnice, MKS-u Myszków, MLKS-u Woźniki oraz Skry, a jakby tego było mało w ostatnich dniach nasze orliczki rozegrały spotkanie towarzyskie z Płomieniem Czarny Las. Jak to spotkanie wyglądało oczami trenerki naszych młodych piłkarek, Iwony Dannheisig?

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu. MVP została bramkarka – Małgorzata Szumny, która świetnie strzegła bramki oraz kapitalnie radziła sobie w ataku, wprowadzając piłkę do gry. Cała drużyna zasłużyła na pochwały za realizację założeń zarówno w grze 1v1, jak i działaniach zespołowych. Brawo! – powiedziała nasza trenerka dla profilu Skry Ladies.

Skrzatki wystąpiły w składzie: Małgorzata Szumny – Oliwia Fijałkowska, Antonina Grewenda, Natalia Kowalik, Julia Kubik, Natalia Lipińska, Lena Moskal, zaw. testowana, Maja Ptak.