Kolejne wyróżnienie dla chłopców z rocznika 2009

Piotr Pilarski oraz Igor Siuda zostali zaproszeni przez Górnik Zabrze na treningi oraz mecze towarzyskie w Salzburgu. To kolejne wyróżnienie dla naszych zawodników z rocznika 2009.

Piotr Pilarski oraz Igor Siuda kilka tygodni temu otrzymali powołanie na Zimową Akademię Młodych Orłów, organizowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej. Dwaj młodzi piłkarze spędzili w Siedlcach prawie siedem dni, doskonaląc swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów. Teraz spotkało ich kolejne wyróżnienie. Podopieczni Mariusza Czoka zostali bowiem zaproszeni przez Górnik Zabrze na wyjazd do Austrii.

Igor Siuda

Pilarski i Siuda spędzą z Akademią Górnika pierwszy weekend marca (4-6.03). W piątek odbędą w Zabrzu trening, po którym wyruszą do Austrii. W sobotę gościć będą na Red Bull Arenie w Salzburgu, gdzie lider tabeli austriackiej Bundesligi podejmie zespół Rheindorfu Altach. Na ostatni dzień pobytu w Austrii zaplanowano potyczki kontrolne z drużyną gospodarzy oraz Bayernem Monachium.

Piotr Pilarski

To kolejny krok w rozwoju naszych utalentowanych piłkarzy i okazja do zebrania cennego doświadczenia. Piotrkowi i Igorowi serdecznie gratulujemy zaproszenia i trzymamy kciuki za udany sportowy weekend!

Red Bull Arena (źródło: redbullsalzburg.at)