Juniorzy Skry lepsi od seniorów Piasta

Powróćmy na chwilę do wydarzeń z zeszłej soboty, kiedy to na boisku przy ulicy Loretańskiej, juniorzy młodsi naszej Akademii, zmierzyli się z seniorami Piasta Lubojna. Skrzacy wygrali zdecydowanie 4:0, a hat-trickiem może pochwalić się Konrad Waluda.

W pierwotnym terminie B-klasowy Piast Lubojna miał zmierzyć się ze Spartą Nowa Wieś, jednak z różnych przyczyn spotkanie nie doszło do skutku. W ostatniej chwili sparingpartnerem zespołu Piasta zostali piłkarze Skry z kategorii wiekowej B2.

Chociaż mecz był raczej jednostronnym widowiskiem, stanowił pożyteczny sprawdzian dla naszych juniorów, mogących przećwiczyć pewne zagrania w środowisku meczowym. Piłkarze duetu Karol Pikoń – Patryk Mrugacz popisali się godną pochwały skutecznością, aplikując rywalom cztery bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Warto zaznaczyć, że hat-trick zapisał na swoim koncie Konrad Waluda. Oto co do powiedzenia miał po spotkaniu trener Patryk Mrugacz:

– Był to mocno jednostronny sprawdzian. Pierwszy kwadrans w naszym wykonaniu do poprawy. Warunki atmosferyczne, mam tutaj na myśli ciągłą grę pod wiatr, mocno utrudniały realizację założeń taktycznych. Z dużą łatwością wychodziliśmy spod pressingu przeciwnika, popełniliśmy jednak sporo błędów natury technicznej, nad którymi musimy pracować w najbliższym czasie.

Skra Częstochowa (B2) – Piast Lubojna (seniorzy) 4:0 (1:0)

1:0 K. Waluda (31’), 2:0, K. Waluda (53’), 3:0 zawodnik testowany (63’), 4:0 K. Waluda (80’)

Skra: Frukacz (46’ Hobot) – Hajda, Janeczek (46’ Marchewka), Dylewski (46’ Podsiedlik) – Kożuch, Szałaj (46’ Kabacik), Szydzisz, Teperski (46’ Tałajczyk), Ostaszewski (46’ zawodnik testowany) – Waluda, Kasprzycki (zawodnik testowany)