W dniu rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu możemy już ogłosić pełen skład sztabu pierwszej drużyny naszego klubu. Za prowadzenie i wyniki zespołu w Fortuna 1 Lidze odpowiadać będzie aż dziewięć osób: pięciu trenerów, kierownik zespołu, dwoje fizjoterapeutów oraz klubowy lekarz. Nowymi twarzami w sztabie są Jakub Dziółka oraz Andrzej Bledzewski.
JAKUB DZIÓŁKA 21.11.1980, pierwszy asystent pierwszego trenera
O 40-letnim Jakubie Dziółce trudno w zasadzie mówić jako o kimś w Skrze nowym. To powrót trenera na Loretańską po trzech i pół roku przerwy. W styczniu 2018 dołączył do sztabu GKS-u Katowice funkcję pierwszego trenera oddając Pawłowi Ścieburze, który pół roku później wywalczył awans do drugiej ligi. Później Dziółka był jeszcze asystentem trenera Michała Probierza w ekstraklasie. – Było tych kilka lat przerwy. Zarząd w Skrze jest ten sam co wtedy, zmienili się tylko niektórzy zawodnicy. Znam tu sporo osób jak i sam klub. W porównaniu z poprzednim sezonem trzon zespołu zostaje ten sam. Myślę, że nikt się nie spodziewał, że Skra w kilka sezonów dokona takiego przeskoku do góry. Wielkie gratulacje dla drużyny, bo niektórzy zawodnicy grali tu jeszcze w trzeciej lidze kiedy ja byłem. To pokazuje tylko jak bardzo się rozwinęli. Sztab jest dość szeroki, ale odpowiednio podzielimy się zadaniami. Jak jest więcej osób to zawsze ułatwia formę pracy. W klubach z wyższych lig zebrałem doświadczenia, które w jakimś stopniu będziemy chcieli wykorzystać w Skrze. Budujemy zespół, pracujemy nad wzmocnieniami. W sobotę drużyna rozegra pierwszy sparing, z ekstraklasową Wisłą Płock – mówi szkoleniowiec.
JACEK ROKOSA 05.08.1984, pierwszy trener
Formalnie to właśnie trener Jacek przejął drużyną po Marku Gołębiewskim w końcówce poprzedniego sezonu i teraz ta sytuacja również się nie zmieni. To szkoleniowiec od lat związany z naszym klubem, w przeszłości występował w Skrze również jako zawodnik.
KONRAD GEREGA 11.01.1990, asystent trenera
Najmłodszy z trenerskiego trio, ale niezwykle ambitny i chłonny trenerskiej wiedzy. Z uznaniem o trenerskich predyspozycjach wypowiadał się m.in. były szkoleniowiec młodzieżowej reprezentacji Polski czy Legii Warszawa Jacek Magiera. Bezwarunkowo oddany Skrze, której od 2009 roku nieprzerwanie był zawodnikiem. Kontuzje przedwcześnie zakończyły jednak jego karierę na boisku, przekierowując wszystkie siły na trenerkę.
ANDRZEJ BLEDZEWSKI 02.07.1977, trener bramkarzy
W przeszłości golkiper najczęściej kojarzony był z Górnikiem Zabrze, choć sam urodził się w Gdyni i jest wychowankiem Arki. To nowa twarz w rodzinie Skry. – Przekonała mnie perspektywa współpracy z ludźmi na poziomie. Z niektórymi miałem już okazję współpracować i wychodzę z założenia, że dużo lepiej pracować z ludźmi, którym się ufa – mówił tuż po związaniu się umową z naszym klubem.
ŁUKASZ OCIMEK 12.09.1998, trener analityk
Młody, zdolny i ambitny, odpowiedzialny za bank informacji i rozpracowywanie rywali. Analizuje grę rywali oraz oczywiście rozkłada na czynniki pierwsze nasz zespół. Uczestniczy w procesie treningowym jako asystent pierwszego trenera. Często swym analitycznym okiem widzi na boisku więcej od innych na stadionie.
ŁUKASZ PIETRASIŃSKI 08.04.1984, kierownik zespołu
Prawdziwy weteran Skry, w naszej drużynie nieprzerwanie od 2007 roku! Po karierze piłkarskiej przyszłą kolej na inne role. Organizacja drużyny, wyjazdy i cała logistyka jest na jego głowie. Rolą „Pietrasa” jest zadbać w co są ubrani nasi zawodnicy, gdzie śpią, co jedzą i piją. – Kontaktuje się z sędziami i innymi kierownikami drużyn. Moją rolą jest zadbać również o wszystko czego potrzebują zawodnicy w kwestiach pozaboiskowych – mówi sam o sobie. Prawdziwy człowiek – instytucja w naszym klubie.
PAWEŁ OSIŃSKI I SARA LUTO – fizjoterapeuci
Przede wszystkim priorytetem pracy fizjoterapeutów jest zadbanie o odpowiednią regenerację dla zawodników. – Zarówno po jednostkach treningowych, jak i meczach dbamy o to aby zmęczenie u zawodników było jak najmniejsze. Przede wszystkim są to masaże, serie zimna-ciepła woda. Dbamy o nawodnienie chłopaków, żeby każdy dostał butelkę wody przed treningiem z izotonikiem. Kluczową rolę odgrywamy z pewnością w procesie powrotu po jakimś drobnym urazie, kontuzji. Walka z czasem, aby zawodnik mógł jak najszybciej dołączyć do treningów z drużyną. Zaopatrzenie medyczne, wizyty lekarskie, badania diagnostyczne, jednym słowem jest tego sporo – opowiada o specyfice swojej pracy Sara.
NATASZA KULAWIAK-BŁACH – lekarz klubowy
Dla naszej pani doktor będzie to trzeci sezon w barwach Skry. Natasza posiada uprawnienia do opieki medycznej nad zespołami piłki nożnej wydawane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Na co dzień jest lekarzem w specjalizacji ortopedia i traumatologia narządów ruchu. Ceniona również przez inne kluby z najwyższych klas rozgrywkowych.