Relacja z weekendu 30-31.01 cz.2

Wracając do sobotnich rozgrywek drużyn młodzieżowych nie sposób nie wspomnieć o drużynie juniorów A1, którzy na własnym boisku podejmowali 4ligowy, seniorski Znicz Kłobuck.

O kilka słów komentarza pokusił się Trener Tomasz Szymczak: „Mecz został rozegrany w bardzo trudnych warunkach i głównym założeniem było wybiegać spotkanie oraz podjąć walkę fizyczną z wyżej notowanym rywalem. Pierwsza część spotkania była dość wyrównana, ale to goście pod koniec pierwszej połowy wykorzystali naszą niefrasobliwość w budowaniu ataku i strzelili bramkę. Dla nas najlepszej sytuacji nie wykorzystał Żabik, który po minięciu bramkarza dobrze uderzył na pustą bramkę, ale z linii piłkę wybił obrońca gości. Po dokonaniu 6 zmian Znicz przejął kontrolę nad spotkaniem i dwa razy zostaliśmy pokonani. Raz po szybkim kontrataku, a za drugim razem to sami sobie strzeliliśmy bramkę po stracie w polu karnym. W tej części meczu również stworzyliśmy sobie sytuację i Wiktor Norberciak będąc sam na sam pokonał bramkarza gości. Podsumowując mecz, to trudne warunki mocno ograniczały oby dwie drużyny, ja natomiast jestem zadowolony, że podjęliśmy walkę i momentami wyglądało to bardzo przyzwoicie, szczególnie w pierwszej połowie.”

Skra A1 1:3 Znicz Kłobuck (seniorzy)

Skład: Hajda (40’Pędzioch), Rydz (55’Żurawski), Kempa, Mikołajczyk, Ziętara (55’Kołodziejczyk), Rumin, Norberciak, Nurek (55’Kuban), Załęski (55’Płatek), Żabik (55’Weżgowiec), Słabosz (55’Krawczyk)

Natomiast w niedziele swoje sparingi oraz mecze kontrolne rozgrywały grupy rocznika 2005, 2010, 2012 oraz 2013.

Grupa 2005 pod wodzą Trenera Gałkowskiego pokonała na własnym boisku Piast Lubojna 4-1.

Zespół z rocznika 2010 prowadzony przez Trenera Krystiana Kotarskiego został podzielony na dwie drużyny i rozegrał czwórmecz z rówieśnikami z Płomienia Częstochowa oraz z TMF Tomaszowa Mazowieckiego. Obie ekipy zaprezentowały się co najmniej dobrze, o czym świadczy komentarz Trenera: ” Dzisiaj gra wyglądała dobrze. To nad czym pracowaliśmy w tym tygodniu znalazło odbicie w dzisiejszych grach. 90 min gry z wieloma wygranymi pojedynkami 1×1, tworzeniem przewagi, a co najważniejsze wykorzystywaniem sytuacji w przewadze. Dobry prognostyk przed kolejnymi grami.” Oto komplet wyników:

Skra I 9:4 TMF Tomaszów Mazowiecki

Skra I 5:0 Płomień Częstochowa

Skra II 1:4 TMF Tomaszów Mazowiecki

Skra II 5:1 Płomień Częstochowa

„Drużyna rocznika 2012 rozegrała kolejne spotkania kontrolne. Tym razem gościliśmy dwie drużyny z Wrocławia: Olympic Wrocław oraz Parasol Wrocław. Trenerzy ustalili, że drużyny zagrają w dwóch formach meczowych, a mianowicie jako Żaki (4+1) oraz Orlikowo (6+1). Każda drużyna rozegrała łącznie 4 spotkania. Wszystkie mecze były na dobrym poziomie, na dobrze przygotowanej murawie. Nasza drużyna lepiej radziła sobie w systemie 4+1, gdzie nieznacznie uległa gościom z Olympic’u 5:6 oraz wygrała 4-2 z Parasolem. W formie orlikowej widać już było więcej aspektów, nad którymi należy popracować, aby gra wyglądała lepiej. Wyniki 3:5 z Olympic’iem i 1:2 z Parasolem. Ogólnie cieszy fakt, że kolejny raz mierzymy się z dobrymi drużynami, a z tych spotkań mamy dużo materiału do analizy oraz wyciągnięcia wniosków nad czym musimy pracować na treningach.” – tak podsumował niedzielne granie Trener Marek Juszczyk.

W niedzielne południe naszej grupie z rocznika 2013 przyszło zmierzyć się z drużyną Olympic’u Wrocław. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach, z podziałem na dwa zespoły każdej z drużyn. Jak relacjonuje Nam Trener Maciek Suszczyk, u zawodników  troszkę brakowało obycia z warunkami boiskowymi, ponieważ całą zimę trenują na hali. W zamian za to nie można chłopcom odmówić zaangażowania i chęci zwycięstwa. Jednak najważniejsze – jak uważa Trener – jest zebranie kolejnych boiskowych doświadczeń i satysfakcja z rywalizacji.