Stadion – MSP SKRA

Miejski Stadion Piłkarski SKRA  – 42-226 Częstochowa ul. Loretańska 20

• Długość: 105 metrów
  • Szerokość: 68 metry
  • Oświetlenie: 4 maszty oświetleniowe (550 lux)

Boisko oddane do użytku  z certyfikatem FIFA, który daje prawo do rozgrywania zawodów piłkarskich na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w tym spotkań międzynarodowych na sztucznej nawierzchni. SKRA jest jedenastym klubem w Polsce, który posiada takie boisko. Warto wspomnieć, że jest to dopiero trzeci tego typu pełnowymiarowy obiekt w kraju i pierwszy, który posiada system nawadniania.

Na obiekcie znajduje się 990 miejsc siedzących (500 zadaszonych), zadaszona trybuna VIP (60 miejsc), oświetlenie, które pozwala na rozgrywanie komfortowych warunkach meczów w godzinach wieczornych, a także profesjonalny system nagłośnienia.

Obok płyty boiska stoi nowoczesny budynek klubowy o powierzchni użytkowej niemal 600 metrów kwadratowych, w którym znajdą się pomieszczenia klubowe, gabinety odnowy, szatnie i natryski, siłownia, sauna, sala konferencyjna i taras widokowy.