Rocznik 2007 na podium w turnieju Podhale Cup

Piłkarze naszej Akademii z rocznika 2007 wzięli udział w miniony weekend w turnieju Podhale Cup. W Nowym Targu spisali się wyśmienicie, kończąc rywalizację na podium. Turniej rozgrywany był w prawdziwie zimowej scenerii.

Podhale Cup, to turniej, który na stałe wpisany jest w kalendarze naszych młodych piłkarzy. Nie inaczej było w tym roku. W górski region wybrali się między innymi piłkarze z rocznika 2007, którzy w rundzie jesiennej spisali się bardzo dobrze w rozgrywkach REKPOL I ligi wojewódzkiej.

Swoją wysoką dyspozycję potwierdzili podczas turnieju w Nowym Targu. Gry nie ułatwiała pogoda, jednak nie przeszkodziło to naszym zawodnikom triumfować w grupie eliminacyjnej.

– Już w piątek w trudnych warunkach rozegraliśmy dwa pierwsze spotkania z Progresem Kraków oraz DAP Dębica. Warunki do gry były zdecydowanie lepsze w sobotę do południa, kiedy to do swojego dorobku dołożyliśmy kolejne oczka – opowiada trener Karol Pikoń.

W ostatnim dniu okoliczności przyrody, choć piękne dla oka, zdecydowanie nie sprzyjały sportowej rywalizacji.

– Niestety pogoda nie dopisała w niedzielnych rozgrywkach finałowych. Przez intensywny opad śniegu wyzwaniem było utrzymanie się na nogach – relacjonuje trener Pikoń. – W tych warunkach w meczu półfinałowym jedyną bramkę zdobył Olympic Wrocław i to on awansował do finału. W meczu o trzecie miejsce to nasza drużyna zaaplikowała bramkarzowi Podhala Nowy Targ jedyną bramkę i turniej zakończyliśmy na podium.

To nie jedyna nagroda dla naszych zawodników. Dzięki dobrej dyspozycji Foltyńskiego i Warszakowskiego straciliśmy najmniejszą liczbę bramek w turnieju, co nie uszło uwadze organizatorów. Najlepszym golkiperem wybrany został właśnie Warszakowski.

Radość przyćmiła kontuzja jednego z naszych zawodników, który w efekcie urazu trafił do szpitala. Na szczęście badania wykazały, że nic poważnego się nie stało.

– Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie oraz rodzicom za doping, dostarczenie wody oraz owoców, a także pomoc w transporcie ze szpitala z kontuzjowanym zawodnikiem. Przed nami ostatni mecz kontrolny w tym roku. W sobotę w Tychach zmierzymy się z występującymi w CLJ rówieśnikami GKS – kończy Karol Pikoń.

PODHALE CUP, ROCZNIK 2007

Grupa A, eliminacje:

Progres II Kraków – Skra Częstochowa 0:2

DAP Dębica – Skra Częstochowa 1:0

02.12.2023

Vilnus FA – Skra Częstochowa 1:1

Skra Częstochowa – Victoria Częstochowa 2:0

Olympic Wrocław – Skra Częstochowa 0:1

Skra Częstochowa – AP MMKS Kluczbork 4:0

Tabela grupy A:

1. Skra Częstochowa 13 (10-2)

2. Olympic Wrocław 12 (6-2)