Podsumowanie tygodnia: 7.09 – 13.09

Jak co wtorek podsumowujemy tydzień zmagań Młodej Skry. W tym tygodniu Nasi młodzi adepci grali na całym Śląsku jak i w Małopolsce. Jak sobie radzili? Przeczytaj w relacji poniżej!

Rocznik 2007

Kolejna wczesna pobudka naszych zawodników i mecz o 9.00 w Katowicach, gdzie Skrzacy zagrali z tamtejszym GKSem. Od początku sezonu chłopcy prezentują wysoki poziom i chcieli utrzymać go również i w tym spotkaniu. Jak mecz podsumował trener Paweł Rycharski? Pierwsza połowa to koncert naszego zespołu, kontrolujemy mecz i stwarzamy sobie bardzo dogodne sytuacje, z czego Kwaśnik i Matyja wykorzystują swoje sytuacje i do przerwy prowadzimy 2-0. Druga połowa zaczyna się od stuprocentowej sytuacji dla Nas, która mogła „zabić mecz”, jednak bramkarz gospodarzy wygrywa pojedynek z naszym zawodnikiem. Bramki tracimy po dwóch stałych fragmentach gry i błędach indywidualnych Naszych zawodników. Szkoda drugiej połowy, ale punkt zdobyty na tym terenie jest na pewno bardzo ceny.

GKS Katowice – Skra Częstochowa: 2-2

Bramki: Matyja (1 bramka), Kwaśnik (1)

Skład: Foltyński/Warzyszyński, Małysz, Meroń, Lesniak D., Rzońca, Błachowicz, Cieślak, Kozłowski/Figzał, Matyja, Żakowski, Kwaśnik K. Rezerwa: Skwarczyński, Wolski, Lesniak S.

Rocznik 2008

Kolejnym przeciwnikiem Skrzaków była drużyna Żwirexu Hadra. Podopieczni trenera Karola Pikonia przyjechali jako faworyt spotkania.

Drużyna przeciwna bardzo ambitnie podeszła do tego spotkania od początku starając się wysoko odebrać piłkę, jednak dzięki naszej dobrej organizacji gry w ataku umiejętnie uwalnialiśmy się spod pressingu kreując kolejne sytuacje strzeleckie – krótko o spotkaniu opowiedział trener Pikoń.

Żwirex Hadra – Skra Częstochowa: 2-8

Skład: Wiktor Rajczykowski, Tobiasz Półtorak, Filip Szuter, Piotr Bajor, Filip Szczepaniak, Franciszek Syma, Filip Turek, Filip Węgrzyn, Marcin Rzeźniczek, Hubert Tkaczyk, Bartosz Kasiński, Tymon Radomski

Bramki: Rzeźniczek (2 bramki), Szuter (2), Szczepaniak (1), Kasiński (1), Bajor (1), Radomski (1)

W kolejnym spotkaniu ligowym rocznik ’08 po raz pierwszy zagrał jako gospodarz. Skra na stadionie przy ul. Loretańskiej gościła lidera tabeli – GKS Katowice. Zapowiadało się emocjonujące spotkanie i takie też było. O spotkaniu opowiedział Nam trener Pikoń: Po dwóch udanych spotkaniach pod względem jakości gry, dzisiejsze rozczarowało. Pomimo realizacji przedmeczowych założeń w naszej grze zabrakło dokładności oraz aktywności w kluczowych momentach. W najbliższym tygodniu pauzujemy co pozwoli nam na spokojne przygotowanie do kolejnych spotkań.

Skra Częstochowa – GKS Katowice: 0-2

Skład: Wiktor Rajczykowski, Tobiasz Półtorak, Dawid Ciepielak, Szymon Gawron, Igor Siuda, Konrad Szałaj, Mateusz Lis, Mikołaj Miller, Alan Radło, Bartosz Breguła, Adam Maligłówka, Bartosz Kasiński

Rocznik 2010

Podopieczni trenera Kotarskiego i Suszczyka rozegrali dwa spotkania ligowe. W pierwszym meczu podejmowali drużynę AS Lubliniec. Od pierwszego do ostatniego gwizdka Skra dominowała rywala i dobrze realizowała założenia meczowe. Nie inaczej było w drugim spotkaniu z Polonią-Unią Widzów. Pomimo ambitnej postawy rywali Nasi zawodnicy byli zbyt mocnym przeciwnikiem. Gratulacje dla wszystkich chłopców.

Skra Częstochowa – AS Lubliniec: 16-1

Bramki: Warta (5 bramek), Błaszczyk (4 bramki), Konieczny (4 bramki), Kudła (1), Taranek (1), Szyjewski (1)

Skład: Marchewka, Błaszczyk (K), Śpiewak, Szyjewski, Kudła, Błaszczyk (W), Warta, Konieczny, Taranek

Polonia-Unia Widzów – Skra Częstochowa: 0-17

Bramki: Rajczyk (3 bramki), Małolepszy (5), Szymański (1), Radzioch (2), Staniek (2), Wojtaszewski (3), br. sam.

Skład: Borowik, Małolepszy, Dąbrowski, Masio, Rajczyk, Staniek, Wojtaszewski, Szymański, Radzioch

Rocznik 2011

Intensywnie przebiegł weekend dla podopiecznych trenerów Nowiszewskiego i Łykowskiego. Jedna grupa rozegrała dwa spotkania ligowe, druga natomiast wzięła udział w turnieju „Sokolik Cup”, który rozegrany został na obiekcie Kolejarza Stróże. Poniżej relacje ze spotkań.

W piątkowe popołudnie Skra udała się „za miedzę” na mecz ligowy ze Stradomiem Częstochowa. Niewątpliwie był to mecz z tych, gdzie główne różnice były widoczne w fizyczności między zawodnikami. Starsza drużyna gospodarzy dobrze wykorzystała ten aspekt i ostatecznie przypisała sobie trzy punkty. Nie zmienia to faktu, że Skrzacy postawili wysoko poprzeczkę i w aspekcie czysto piłkarskim nie mieli powodów, by czuć się gorszym zespołem. Tego typu spotkania to dobra nauka chociażby w aspekcie radzenia sobie z lepszym fizycznie przeciwnikiem.

Skład: Kocyga, Całko, Oko, Turek, Michalik, Szwedziński, Szczygłowski, Podsiedlik, Rusek, Grabowski

Zupełnie innym spotkaniem było to rozgrywane na obiekcie Ajaksu Częstochowa. Od początku spotkania Skra grała bez wyrazu, popełniała proste błędy przy otwarciu gry i często traciła piłkę w fazie ataku. Dobrze wykorzystywała to drużyna gospodarzy, która ostatecznie wysoko i zasłużenie wygrała ten mecz. Ten przysłowiowy zimny prysznic może podziałać mobilizująco na zawodników i posłużyć do szybkiego wyciągnięcia wniosków. Dla tych chłopców to początek ich przygody z piłką nożną tego typu mecze mają na celu uświadomienie w jakich aspektach potrzeba jest się rozwijać

Skład: Całko, Podsiedlik, Oko, Szwedziński, Turek, Rusek, Kuterek, Grabowski, Kocyga, Szerszeń, Szczygłowski

W dniach 12-13 września podopieczni trenera Kamila Nowiszewskiego udali się do Stróży na turniej „Sokolik Cup”. W tych zmaganiach wzięło udział 36 drużyn z całej Polski (m. in. Cracovia Kraków, Hutnik Kraków, Stal Mielec, Talent Warszawa), co zapowiadało wysoki poziom. W pierwszym dniu Skra trafiła do grupy C, gdzie zmierzyła się APNem Sportowiec Modliniczka, MOSiRem Mińsk Mazowiecki, Beskidzką Akademią Piłkarską, Resovią Rzeszów i AP Wierzchosławice. Grupa okazała się bardzo wyrównana i stosunek bramek dzielił Nas od drugiego miejsca, a 2 punkty od pierwszego. Gra wyglądała dobrze, chłopcy byli mocno zaangażowani w każde spotkanie i nie raz pokazali charakter odrabiając straty czy utrzymując prowadzenie. Skra dzień pierwszy skończyła na 3 miejscu i walczyła w drugim dniu o miejsca 13-18.

W niedzielę przyszło zagrać Częstochowianom w grupie UKSem Przemyśl, Hutnikiem Kraków, APMT Polska, Parasolem Wrocław i DAPem Dębica. Drugi dzień, podobnie jak pierwszy pokazał, że chłopcom nie brakuje charakteru i dużą wolą walki wychodzą na każde spotkanie. Niestety za ambicją nie poszedł efekt końcowy i na pięć spotkań chłopcy wygrali tylko jedno i ostatecznie zajęli 18 miejsce.

Turniej podsumował trener Nowiszewski: Niedosyt jest duży, bo niewiele brakło w sobotę do zajęcia pierwszego miejsca w grupie, jednak trzeba było zmierzyć się z drużynami w trzeciej grupie o jak najlepszy rezultat. Boisko pokazało, że zespoły tam grające prezentowały wysoki poziom i okazały się zbyt mocne. Uważam jednak, że bardziej dyspozycja dnia niż gorsze umiejętności spowodowały, że uplasowaliśmy się na takim a nie innym miejscu. Tego typu turnieje mają bardzo dużą wartość dodaną i na pewno chłopcy wyciągną z niego wiele pozytywów. Każda porażka uczy Nas, że w każdym następnym treningu trzeba dać z siebie 100% aby gonić lepszych od siebie. Tego typu wyjazd dla 9. latków to również możliwość integracji, wspólnego spędzania czasu co pomaga rozwijać relacje międzyludzkie. Gratuluję chłopcom i wracamy do treningów!

Skład: Pawelak, Mizerski, Myśliwiec, Drążkiewicz, Glapiński, Radwan, Kowalik, Szewczyk, Dąbrowski, Włodarek, Mulewicz, Wawrzkiewicz

Rocznik 2012

Kolejne nowe doświadczenie podopiecznych trenera Marka Juszczyka w meczu na boisku orlikowym (7×7). Jak poradzili sobie z rywalem?

Przeciwnikiem była drużyna Sportowej Częstochowa. Od początku spotkania mocno zaatakowaliśmy przeciwnika. Wysoki pressing na połowie gości przyniósł szybko kilka strzelonych bramek, przez co zawodnikom grało się pewniej i swobodniej. Od początku do końca spotkania nasi zawodnicy dominowali i końcowy wynik w pełni to potwierdza, ale nie można odmówić chęci walki drużynie przeciwnej. Cieszy przede wszystkim to, że to co mówimy i ćwiczymy na treningach coraz częściej przenoszone jest na boisko, mimo tego cały czas mamy dużo do poprawienia – podsumował trener Juszczyk.

Skład: Oliwier Krzak, Mateusz Miklus, Szymon Skowroński, Wiktor Zbirek, Wojciech Stępniewski, Leon Nita, Dawid Zasępa, Igor Ślimak, Kamil Przygoda, Jakub Majer

Close Menu
×
×

Koszyk