Remisujemy w Bełchatowie

W sobotnie przedpołudnie nasza drużyna rozegrała sparingowe spotkanie z GKS-em Bełchatów. Po całkiem niezłej pierwszej połowie i nieco gorszej drugiej zremisowaliśmy 1:1. Bramkę dla Skry strzelił Adam Mesjasz. – Myślę, że ten remis cieszy, bo zagraliśmy z dobrze zorganizowaną drużyną pierwszoligową – powiedział po meczu trener Marek Gołębiewski.

Spotkanie na boisku numer 2 Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie rozpoczęło się od poprzeczki Mariusza Holika. Początkowe fragmenty toczyły się w dobrym tempie, zważywszy zwłaszcza na panujący upał i godzinę rozgrywania meczu. W 26. minucie Adam Mesjasz domknął z lewej strony dośrodkowanie z rzutu wolnego i mogliśmy cieszyć się z prowadzenia. Kilka minut później ładną akcję przeprowadził Dawid Niedbała, piłka nie dotarła niestety do Kamila Wojtyry. W 37. minucie gospodarze dostali szansę na wyrównanie z rzutu karnego. – Szkoda trochę tego karnego, bo moim zdaniem był nieco naciągany. Nie chcę jednak oceniać, bo nie jestem sędzią – ocenił po meczu tą sytuację nasz szkoleniowiec. W końcówce tej części spotkania gra mocno się zaostrzyła. Poturbowany został m.in. Mikołaj Biegański, który wcześniej zanotował kilka udanych interwencji.

W drugiej części meczu trenerzy mocno postawili na młodzież, a po obu stronach praktycznie nie było sytuacji bramkowych. – Z postawy młodzieży jestem zadowolony, bardzo lubię dać pograć młodym zawodnikom. Chciałem zobaczyć Kubę Siniora, Mateusza Bieńka i testowanych zawodników na tle takiego rywala i uważam, że większość zdała egzamin – powiedział Marek Gołębiewski. Trener zgodził się również, że najbardziej w tym spotkaniu brakowało okazji strzeleckich: – Ten remis dzisiaj jest nieco inny niż z Rakowem, bo tych sytuacji bramkowych mieliśmy mniej. Chłopaki czuli w nogach ciężki mikrocykl jaki mieliśmy w tygodniu. Remis cieszy, bo zagraliśmy z dobrze zorganizowaną drużyną pierwszoligową.

W przyszły weekend (30.08, godz. 12.00) Skra zainauguruje już zmagania o drugoligowe punkty. W pierwszej serii spotkań zagramy na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław. Wcześniej, w środę (26.08) planowany jest jeszcze mecz kontrolny z przedstawicielem ligi okręgowej. Mają w nim zagrać głównie testowani zawodnicy.

GKS Bełchatów – Skra Częstochowa 1:1 (1:1)

0-1 Adam Mesjasz 26’
1-1 Dawid Flaszka 37’ (z karnego)

Skra: Biegański (46′ Kos) – Brusiło, Holik (46′ Rogala), Mesjasz, Gołębiowski (55′ Bieniek) –  Zieliński (55′ Olszewski), Kazimierowicz (46′ Sinior), Olejnik, Niedbała – Nocoń (75′ zawodnik testowany) – Wojtyra (55′ zawodnik testowany)

Mariusz Rajek

.

źródło foto: Grzegorz „GU – STAF” Przygodziński – foto galeria z meczu kontrolnego – [ZOBACZ]

Copy link
Powered by Social Snap