Młodziki Skry najlepsi w Podhale CUP !

W ostatni weekend zespół Skry z rocznika 2007 reprezentował nasz Klub i miasto w silnie obsadzonym turnieju PODHALE CUP organizowanym przez Akademię Piłkarskie Perełki. Młodziki Skry prowadzeni przez trenera Czoka w stawce 15 zespołów okazali się najlepsi ! Skra stoczyła w całym turnieju osiem pojedynków z których wszystkie zakończyła zwycięstwami !
Najlepszym bramkarzem zawodów wybrany został nasz golkiper Oskar Foltyński a koronę króla strzelców zgarnął napastnik naszego zespołu Adam Matyja !

W drodze do Nowego Targu, w piątkowe popołudnie zawodnicy Skry rozegrali dwie gry kontrolne. W Czarnym Dunajcu pokonali 5 – 0 AP Czarny Dunajec, oraz 2 – 0 Pogoń Zduńską Wolę. Po tych grach kontrolnych dotarli do Poronina, gdzie regenerowali siły i odpoczywali przed trudami dwudniowej rywalizacji w Nowym Targu.

W sobotę, pierwszego dnia zawodów „Skrzaki” kolejno pokonali SMS Łódź, Prądniczankę Kraków, Bazalt Piotrowice oraz Zagłębie Sosnowiec. Z kompletem zwycięstw ekipa trenera Czoka wygrała grupę eliminacyjną i zakwalifikowała się do grupy Złotej niedzielnych finałów. Do finałów  awansowali również zawodnicy SMS Łódź.

Grupa „A” – wyniki

SKRA – AKS SMS ŁÓDŹ   4-1   
(gole: MATYJA, BŁACHOWICZ, RZOŃCA, KOZŁOWSKI)

SKRA – PRĄDNICZANKA KRAKÓW 2-0   
(gole: BŁACHOWICZ, WOLSKI)

SKRA –BAZALT PIOTROWICE  2-0          
(gole: DAWIDOWSKI, D.LEŚNIAK)

SKRA –ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC   3-0       
(gole: MATYJA x 2, FIGZAŁ)

Grupa „A” – tabela faza eliminacyjna

1.SKRA CZĘSTOCHOWA
2.AKS SMS ŁÓDŹ
3.ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
4.PRADNICZANKA KRAKÓW
5.BAZALT PIOTROWICE

W niedzielnych grach nasza drużyna również nie znalazła pogromcy .  Rozegrała cztery spotkania (wynik z SMS Łódź został zaliczony z pierwszego dnia turnieju) i cztery zakończyła zwycięstwem. Co ważniejsze – w żadnym z nich nie straciła gola (!).

Nie lada wyczynem, oprócz naszego bramkarza, Oskara Foltyńskiego  popisał się również nasz napastnik, Adam Matyja, który w każdym z czterech spotkań wpisywał się na listę strzelców.

W całych zawodach nasza drużyna rozegrała 8 spotkań (każde po 30 minut). Dodając do tego piątkowe sparingi, można rzec, iż  podopieczni trenera Czoka wykonali przysłowiowy „kawał” dobrej roboty, zwieńczonej końcowym zwycięstwem nie łatwym turnieju !

Wyniki niedzielnych gier:

SKRA – REKORD BIELSKO-BIAŁA     1-0
(gol: MATYJA)

 SKRA – PODHALE NOWY TARG       4-0
(gole : MATYJA x 2, ŻAKOWSKI, WOLSKI)

SKRA- MKS POGOŃ ZDUŃSKA WOLA   2-0  
(gole: MATYJA, MAŁYSZ)

SKRA – UNIA STRZYBNICA  2-0  
(gole: MATYJA, ŻAKOWSKI)

Końcowa klasyfikacja zawodów:

GRUPA ZŁOTA:

1.SKRA CZĘSTOCHOWA
2.REKORD BIELSKO-BIAŁA
3.MKS POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
4.AKS SMS ŁÓDŹ
5.UNIA STRZYBNICA
6.PODHALE NOWY TARG

GRUPA SREBRNA

7. MKS KLUCZBORK
8. FOOTBALL WIZARDS
9. ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
10. WISŁA CZARNY DUNAJEC
11. PRĄDNICZANKA KRAKÓW

GRUPA BRĄZOWA

12. RELAKS CZERNIEWICE
13. STAL NIEWIADÓW
14. SMS ŁÓDŹ
15. BAZALT PIOTROWICE

Barwy Skry Częstochowa reprezentowali:

FOLTYŃSKI, WARZYSZYŃSKI – RZOŃCA, LEŚNIAK.D, LEŚNIAK.S, SKWARCZYŃSKI, FIGZAŁ, ŻAKOWSKI, MEROŃ, BŁACHOWICZ, KOZŁOWSKI, MATYJA, WOLSKI, WIECKOWSKI, TRYBULAK, ŁYSAKOWSKI, KAROŃ, MAŁYSZ, DAWIDOWSKI

.


.


.
.

Close Menu