Młodziki Skry najlepsi w Podhale CUP !

W ostatni weekend zespół Skry z rocznika 2007 reprezentował nasz Klub i miasto w silnie obsadzonym turnieju PODHALE CUP organizowanym przez Akademię Piłkarskie Perełki. Młodziki Skry prowadzeni przez trenera Czoka w stawce 15 zespołów okazali się najlepsi ! Skra stoczyła w całym turnieju osiem pojedynków z których wszystkie zakończyła zwycięstwami !
Najlepszym bramkarzem zawodów wybrany został nasz golkiper Oskar Foltyński a koronę króla strzelców zgarnął napastnik naszego zespołu Adam Matyja !

W drodze do Nowego Targu, w piątkowe popołudnie zawodnicy Skry rozegrali dwie gry kontrolne. W Czarnym Dunajcu pokonali 5 – 0 AP Czarny Dunajec, oraz 2 – 0 Pogoń Zduńską Wolę. Po tych grach kontrolnych dotarli do Poronina, gdzie regenerowali siły i odpoczywali przed trudami dwudniowej rywalizacji w Nowym Targu.

W sobotę, pierwszego dnia zawodów „Skrzaki” kolejno pokonali SMS Łódź, Prądniczankę Kraków, Bazalt Piotrowice oraz Zagłębie Sosnowiec. Z kompletem zwycięstw ekipa trenera Czoka wygrała grupę eliminacyjną i zakwalifikowała się do grupy Złotej niedzielnych finałów. Do finałów  awansowali również zawodnicy SMS Łódź.

Grupa „A” – wyniki

SKRA – AKS SMS ŁÓDŹ   4-1
(gole: MATYJA, BŁACHOWICZ, RZOŃCA, KOZŁOWSKI)

SKRA – PRĄDNICZANKA KRAKÓW 2-0
(gole: BŁACHOWICZ, WOLSKI)

SKRA –BAZALT PIOTROWICE  2-0
(gole: DAWIDOWSKI, D.LEŚNIAK)

SKRA –ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC   3-0
(gole: MATYJA x 2, FIGZAŁ)

Grupa „A” – tabela faza eliminacyjna

1.SKRA CZĘSTOCHOWA
2.AKS SMS ŁÓDŹ
3.ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
4.PRADNICZANKA KRAKÓW
5.BAZALT PIOTROWICE

W niedzielnych grach nasza drużyna również nie znalazła pogromcy .  Rozegrała cztery spotkania (wynik z SMS Łódź został zaliczony z pierwszego dnia turnieju) i cztery zakończyła zwycięstwem. Co ważniejsze – w żadnym z nich nie straciła gola (!).

Nie lada wyczynem, oprócz naszego bramkarza, Oskara Foltyńskiego  popisał się również nasz napastnik, Adam Matyja, który w każdym z czterech spotkań wpisywał się na listę strzelców.

W całych zawodach nasza drużyna rozegrała 8 spotkań (każde po 30 minut). Dodając do tego piątkowe sparingi, można rzec, iż  podopieczni trenera Czoka wykonali przysłowiowy „kawał” dobrej roboty, zwieńczonej końcowym zwycięstwem nie łatwym turnieju !

Wyniki niedzielnych gier:

SKRA – REKORD BIELSKO-BIAŁA     1-0
(gol: MATYJA)

SKRA – PODHALE NOWY TARG       4-0
(gole : MATYJA x 2, ŻAKOWSKI, WOLSKI)

SKRA- MKS POGOŃ ZDUŃSKA WOLA   2-0

13. STAL NIEWIADÓW
14. SMS ŁÓDŹ
15. BAZALT PIOTROWICE

Barwy Skry Częstochowa reprezentowali:

FOLTYŃSKI, WARZYSZYŃSKI – RZOŃCA, LEŚNIAK.D, LEŚNIAK.S, SKWARCZYŃSKI, FIGZAŁ, ŻAKOWSKI, MEROŃ, BŁACHOWICZ, KOZŁOWSKI, MATYJA, WOLSKI, WIECKOWSKI, TRYBULAK, ŁYSAKOWSKI, KAROŃ, MAŁYSZ, DAWIDOWSKI