Podsumowanie turnieju rocznika 2011 w Zabrzu

W niedzielę 23.02.2020 w Zabrzu odbył się turniej halowy dla rocznika 2011. Wśród 16 rywalizujących drużyn były 2 zespoły Skry, które tym razem spisały się nieco poniżej oczekiwań i zajęły miejsca w środku stawki.

Pierwsza drużyna Skry trafiła do silnej grupy i mimo wysokiego zwycięstwa w pierwszym meczu z Ruchem Stanowice, w kolejnych dwóch Częstochowianie musieli uznać wyższość bardzo dobrze dysponowanych tego dnia Stadionu Śląskiego Chorzów oraz Football4Pro Bielsko-Biała. Trzecie miejsce zajęte w grupie sprawiło, że młodzi piłkarze Skry w drugiej części turnieju rywalizowali o miejsca 9-12. Tam odnieśliśmy już 3 pewne zwycięstwa, kończąc turniej na dziewiątym miejscu z bilansem 4 wygranych i 2 porażek i 24 strzelonych goli.

W wykonaniu drugiego zespołu Skry lepsza okazała się pierwsza część turnieju. Zwycięstwo, remis i pechowa porażka z Promotorem Zabrze dała nam drugie miejsce w grupie i możliwość gry o miejsca 5-8. Pierwszy mecz w nowej grupie zakończył się remisem 1:1 z Kolejarzem Gliwice, jednak już niedługo potem przegraliśmy wysoko z MUKP Dąbrowa Górnicza. Na zakończenie turnieju spotkaliśmy się z Football4Pro Bielsko-Biała i losy tego spotkania ważyły się do ostatniego gwizdka sędziego, jednak ostatecznie to przeciwnicy wygrali 2:1. My musieliśmy się zadowolić ósmym miejscem w klasyfikacji końcowej, a nasz bilans to 1 zwycięstwo, 2 remisy i 3 porażki i 9 zdobytych bramek.

Zdaniem trenera: Mimo sporych braków kadrowych spowodowanych licznymi chorobami do rywalizacji zgłosiliśmy 2 zespoły. Na turnieju przeplataliśmy bardzo dobre mecze bardzo słabymi i dało to efekt w postaci zajętych lokat. Największym plusem tego dnia były nasze akcje ofensywne, bo dzięki skutecznej grze 1 na 1, a także ciekawym akcjom kombinacyjnym tworzyliśmy sobie bardzo dużo sytuacji strzeleckich. Głównym mankamentem naszej gry była jednak słaba skuteczność (częściowo spowodowana być może tym, że w turnieju graliśmy piłkami w rozmiarze „3”) oraz słaba gra w obronie, która często miała bezpośredni wpływ na rezultat danego spotkania.

Barwy Skry reprezentowali: Glapiński Olaf, Grabowski Jakub, Kowalik Jacek, Mielczarek Jakub, Mulewicz Maciej, Myśliwiec Jakub, Oko Krzysztof, Radwan Szymon, Rusek Tymon, Szewczyk Kacper, Szwedziński Aleks, Turek Igor, Wawrzkiewicz Bartosz.

Close Menu
×
×

Koszyk