Bez goli w starciu z Bełchatowem

Nasza drużyna nadal pozostaje niepokonana w meczach kontrolnych, z remisu w starciu z ekipą z wyższej ligi z pewnością można wyciągnąć sporo pozytywów, ale mecz z GKS-em Bełchatów nieco jednak zawiódł kibiców. Zabrakło sytuacji bramkowych zarówno ze strony gospodarzy, jak i Skry.

Trener Paweł Ściebura już tradycyjnie zdecydował się desygnować dwie różne jedenastki na obie połowy. Jedynym „łącznikiem” został Maciej Kazimierowicz, który wystąpił w obu częściach spotkania. Z pierwszej połowy godne odnotowania były zaledwie dwie sytuacje. W 10. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Piotr Nocoń z bliska posyłając piłkę minimalnie obok bramki. Z kolei bełchatowianie mogli zdobyć bramkę w 40. minucie, kiedy to Bartłomiej Bartosiak dostał dobre podanie od Bartosza Biela z lewej strony, piłka jednak minęła bramkę Mikołaja Biegańskiego.

W drugiej części spotkania tempo nieco wzrosło, ale tylko nieznacznie. Najlepszą okazję dla Skry miał w 63. minucie Daniel Rumin, po jego uderzeniu głową piłka minimalnie minęła bramkę. – Liczyliśmy na więcej sytuacji do kontrataków, bo taki jest nasz styl i tak zamierzamy grać. Bełchatów dziś był bardzo skryty, nie potrafili się przedostać pod nasze pole karne. Dużo piłek również nie tracili, a jeśli już to szybko przerywali nasze akcje – przyznał po spotkaniu Mariusz Holik. Trener Paweł Ściebura wyjaśnił po meczu, co jego zdaniem zaważyło na tym, że goli w tym spotkaniu nie było: – Ciężko pracujemy nad tym, aby bramek nie tracić. Zagrały dwie drużyny, które dobrze grają w defensywie, więc wielu sytuacji nie można było się spodziewać. Mecz faktycznie bardzo zamknięty , momentami o zaangażowaniu ligowym, bo było bardzo dużo fauli. Bełchatów faulował na pograniczu ataków bezpiecznych. Nie mogliśmy przez to złapać rytmu i stąd też wynik bezbramkowy – ocenił nasz szkoleniowiec.

Za tydzień Skra rozegra ostatnie, ósme już spotkanie kontrolne. Na bocznym boisku przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie zmierzymy się z Legią (23.02, godz. 12.00). Będzie to ostatnia weryfikacja siły naszej drużyny przed pierwszym meczem ligowym w Polkowicach (29.02. godz. 16.00)

GKS Bełchatów – Skra Częstochowa 0:0

Skra (1 połowa): Biegański, Mesjasz, Błaszkiewicz, Zalewski, zawodnik testowany, Kieca, Nocoń, Kazimierowicz, Napora, Niedbała, Wolny

Skra (2 połowa): Kos, Gołębiowski, Rogala, zawodnik testowany, Brusiło, Olejnik, Holik, Zieliński, Kazimierowicz (Zalewski), Andrzejczak, Rumin

źródło foto – www.sportowefakty.pl, autor Paweł Piotrowski.

.

.

fotogaleria z meczu – www.sportowefakty.pl – ZOBACZ

 

Close Menu