W sobotę sparing z GKS Bełchatów

Nasza drużyna wchodzi w ostatni etap przygotowań do sezonu ligowego. Jutro (15.02) zagramy spotkanie kontrolne numer siedem, a naszym rywalem będzie beniaminek Fortuna 1. Ligi – GKS Bełchatów. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Centrum Sportu przy ulicy 1-go Maja 61 w Bełchatowie. Początek o godzinie 13.00.

Tydzień temu Skra bardzo dobrze wypadła na tle pierwszoligowca, 3:0 pokonując w Chrząstowicach Odrę Opole. Nasi zawodnicy po meczu żartowali nawet, że jakiś sparing przed ligą trzeba przegrać, bo tak dobra forma może „niepokoić”. Mimo wszystko mamy nadzieję, że Skra po raz kolejny korzystnie zaprezentuje się na tle wyżej notowanego rywala. Bełchatowianie, którzy jeszcze kilka sezonów temu występowali w ekstraklasie, a nawet w europejskich pucharach, zimą przeżywali trudne chwile natury organizacyjnej. Wskutek zaprzestania finansowania piłkarzy przez Polską Grupę Energetyczną drużynie groziło nawet wycofanie z rozgrywek. W tej chwili sytuacja wydaje się już być opanowana. Jesienią GKS na zapleczu ekstraklasy 7 razy wygrał, 3 mecze zakończyły się remisami, a 10-krotnie musieli uznać wyższość rywali.

Close Menu