Sparingowa niedziela Młodej Skry.

W niedzielne południe spotkania kontrolne rozegrały trzy młodzieżowe Zespoły Skry.

Sparing Zespołu Trampkarzy U-14 ( rocznik 2006) pierwotnie zaplanowany z Polonią Bytom nie doszedł do skutku z powodu braków kadrowych przeciwnika. W związku z tym Trener Robert Siuda zarządził grę wewnętrzną , w której Piłkarze grający w znacznikach pokonali swoich kolegów 4:2. Z pewnością gra z zespołem zewnętrznym miałaby większy wymiar rywalizacji, natomiast głównym zadaniem podczas spotkania była realizacja założeń taktycznych, trenowanych podczas obecnego mezocyklu. W drugiej części spotkania widać było spore zmęczenie, zwłaszcza wśród zawodników którzy w przerwie zimowej dołączyli do Zespołu- jednak jak każdy potrzebują Oni czasu aby zaadoptować się do nowych warunków w jakich przyszło im trenować zarówno w SMS-ie jak i Skrze- zaznaczył Szkoleniowiec.

Następnie na boisku przy ulicy Loretańskiej spotkały się zespoły dobrze znające się z rywalizacji ligowej- Skra Częstochowa U-13 (rocznik 2007) podejmowała u siebie rówieśników z Rekordu Bielsko- Biała. Trener Mariusz Czok oprócz stałej kadry na mecz zaprosił również Zawodników Testowanych. Gra była bardzo wyrównana. Spotkanie trwało 100 minut i ostatecznie zakończyło się zwycięstwem gości Skra Częstochowa 1:2 Rekord Bielsko Biała. Trener po meczu zadowolony był z organizacji gry. Zespół stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, jednak nie potrafił zamienić ich na bramkę. To element nad którym na pewno będziemy pracowali przed rozpoczęciem ligi. Szkoleniowiec zdradził, że teraz przeanalizuje spotkanie pod względem oceny gry zawodników testowanych- pod kątem ewentualnych wzmocnień Zespołu.

Sparingowy maraton Młodej Skry zakończył zespół Młodzików U-12 (rocznik 2008) prowadzony przez Trenera Karola Pikonia grą kontrolną z Golem Opole. Skra od początku do końca kontrolowała grę często spychając Zespół ze stolicy województwa Opolskiego do głębokiej defensywy. Choć mecz zakończył się zwycięstwem Świętych (Skra Częstochowa 6:1 Gol Opole)- to organizacja gry w ataku pokazała jeszcze spore zapasy w tym aspekcie. Po spotkaniu Trener przyznał, że Zespołowi zdarzają się jeszcze momenty, gdy podczas meczu traci koncentrację, a zawodnicy zapominają o realizacji celów, ale dla zawodników na tym etapie rozwoju piłkarskiego to całkiem normalne. Przed Zespołem ciężka praca na treningach i kolejne gry kontrolne, które mają za zadanie przygotować Zespół do rozgrywek ligowych na szczeblu II ligi wojewódzkiej .

 

Close Menu