Drugi sparing i druga wygrana

Kolejne spotkanie kontrolne zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny. Wczesnym sobotnim popołudniem pokonaliśmy 2:0 ekipę Stali Brzeg. Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej bramki dla Skry zdobyli zawodnik testowany oraz Radek Gołębiowski.

W pierwszej części gry starcie z III-ligowcem było bardzo wyrównane. Drużyny mimo mroźnej aury grały w dobrym tempie, ale brakowało strzałów i groźnych akcji podbramkowych. Godny odnotowania był strzał głową Kamila Zalewskiego minimalnie obok bramki oraz koronkowa akcja w polu karnym z samej końcówki, którą niestety strzałem ponad poprzeczką z najbliższej odległości sfinalizował Konrad Andrzejczak.

Na drugą część spotkania, podobnie jak to miało miejsce w starciu z Radomskiem trener Paweł Ściebura zmienił niemalże cały skład dając szansę występu kilku zawodnikom testowanym, których personalia na razie owiane są tajemnicą. Jeden z tych zawodników wyprowadził nasz zespół na prowadzenie w 57. minucie najwyżej wyskakując do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Ta część meczu toczyła się przy zdecydowanej dominacji Skry. Potwierdzeniem tego było podwyższenie wyniku w 67. minucie. Bardzo precyzyjne dośrodkowanie Krzysztofa Napory z prawej strony na bramkę zamienił Radosław Gołębiowski. Do końca meczu obie drużyny poważniej już nie zagroziły golkiperom rywali.

– Widać, że drużyny z niższej ligi podchodzą do nas ambicjonalnie, bo na boisku jest naprawdę ostro. To dobrze, bo mamy już przedsmak ligi. Z chłopakami dogaduję się coraz lepiej, jest naprawdę fajnie. Widzę jak chcą grać, trener też dobrze to przedstawia, staram się dostosować i na razie wychodzi mi to chyba nienajgorzej. Wygrywamy te sparingi i to też cieszy, chcemy to podtrzymać. Dzisiaj wynająłem mieszkanie, więc będę miał czas trochę pozwiedzać Częstochowę – powiedział po spotkaniu Lucjan Zieliński, dla którego był to drugi mecz w naszej drużynie po podpisaniu kontraktu.

W najbliższym tygodniu drużyna trenować będzie na swoich obiektach, a za tydzień (25.01) zmierzymy się z innym przedstawicielem 3 grupy III ligi – MKS-em Kluczbork. Początek tego meczu o godzinie 11.00.

Skra Częstochowa – Stal Brzeg 2:0 (0:0)

Skra: Kos, Brusiło, Błaszkiewicz, Rogala, Obuchowski, Zalewski, Pavlas, Nocoń, Andrzejczak, Kieca, Wolny

weszli w drugiej połowie: Biegański, Niedbała, Podolski, Gołębiowski, Zieliński, zawodnik testowany, Holik, Borycka, zawodnik testowany

Close Menu