Pierwszy trening w nowym roku za nami. Na początek testy motoryczne

Nasza drużyna przygotowania do rudny wiosennej rozpoczęła na bieżni obiektu przy liceum im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Na pierwszym noworocznym spotkaniu cała kadra oraz zawodnicy testowani przeszli testy motoryczne RAST. – Mieliśmy dziś pomiary wagi i już choćby po tym możemy powiedzieć, że zawodnicy podczas przerwy przyłożyli się do indywidualnych rozpisek, nie odstawili ruchu i aktywności gdzieś na bok – stwierdził Konrad Gerega, który dołączył do sztabu szkoleniowego Skry.

Zawodnicy zgodnie przyznawali, że czas świąt i noworocznego odpoczynku bardzo im pomógł i teraz mogą w spokoju przygotowywać się do rundy wiosennej, która zapowiada się zarówno bardzo ciekawie, jak i ciężko. – Ta przerwa między sezonami jest zawsze bardzo potrzebna, bo tych meczów jest naprawdę sporo. Udało nam się z rodzinką odpocząć trochę za Rzeszowem. Nie zapomniałem oczywiście też o tym, aby się trochę poruszać, bo ważny cel na wiosnę jest przed nami – powiedział nasz golkiper Mateusz Kos.

Do drużyny po rundzie jesiennej spędzonej w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec powrócił Michał Kieca. – Prezes Wierzbicki dość wcześnie się ze mną skontaktował. Ucieszyłem się, że chciałby mnie z powrotem widzieć przy Loretańskiej. Dogadaliśmy się bardzo szybko. Chcę wiosną drużynie pomóc w utrzymaniu. Mam nadzieję, że to będzie runda udana tak dla mnie, jak i dla Skry. Odpocząłem trochę w górach, a teraz skupiam się już tylko na przygotowaniach – przyznał pomocnik, który występował w naszych barwach w poprzednim sezonie.

Zbliżająca się runda wiosenna będzie wyjątkowa dla Konrada Geregi. Przez 10 lat występował w Skrze jako zawodnik, a teraz nie opuszcza „Lorety”, ale jego rola będzie już nieco inna. – Ja chcę się cały czas uczyć, dziękuję trenerom i zarządowi, za to że pozwolili mi dołączyć do sztabu. Nowa rola, nowe cele i nowe plany przede mną. Cieszę się, bo to nowy etap w moim życiu. Mam nadzieję, że to była dobra decyzja z mojej strony – mówi „Gera”.

Już w środę (08.01) nasi zawodnicy rozpoczną zajęcia z piłkami, tydzień później czeka ich pierwszy mecz kontrolny z RKS-em Radomsko (15.01, wstępnie o godzinie 18.00). W środę na naszej stronie materiał wideo z pierwszego noworocznego treningu.

Close Menu
×
×

Koszyk