X Memoriał Przemysława Kożucha za nami

Miniony weekend (7-8.12) w naszym klubie stał pod znakiem X Memoriału Przemysława Kożucha. W dwóch halach – HSC oraz ACS rywalizowały drużyny z rocznika 2010 (sobota) oraz 2013 (niedziela). Wśród 9-latków najlepsza okazała się drużyna Olympicu Wrocław. 6-letnie żaki nie były klasyfikowane, wszyscy otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale.

Sobotnia rywalizacja toczona równolegle w Hali Sportowej Częstochowa oraz w Akademickim Centrum Sportu przy ulicy Zbierskiego momentami była niezwykle zacięta, a zawodnikom z rocznika 2010 nie brakowało zadatków na niezłych piłkarzy. Poziom był dość wyrównany i praktycznie do samego końca ważyły się losy podium. Ostatecznie najlepsi okazali się młodzi zawodnicy reprezentujący klub Olympic Wrocław. Na drugim stopniu podium stanęła Odra Opole, brązowe medale przypadły Jedynce Krasnystaw. W zmaganiach brały udział dwie drużyny Skry, które odpowiednio uplasowały się na piątej i szóstej pozycji wśród 10 drużyn.

Królem strzelców został Natan Jaskólski ze zwycięskiej drużyny, z kolei dla naszego klubu miłym akcentem było wybranie przez trenerów Wojciecha Borowika najlepszym bramkarzem turnieju. Medale zawodnikom wręczała Lucyna Kożuch, żona zmarłego przed 10-cioma laty trenera Skry oraz syn Kacper.

Wyniki X Memoriału Przemysława Kożucha – rocznik 2010:

1. Olympic Wrocław
2. Odra Opole
3. Jedynka Krasnystaw
4. Gol Opole
5. Skra Częstochowa
6. Skra II Częstochowa
7. AP Sieradz
8. Sokół Aleksandrów
9. Polonia Bytom 
10. Zagłębie Sosnowiec

Podczas niedzielnych zmagań żaków z rocznika 2013 klasyfikacja nie była prowadzona. Każda z 12 drużyn rozegrała 8 spotkań po 12 minut każde. Hala na Zawodziu została podzielona na dwie równe połowy dzięki czemu rywalizacja w obu grupach mogła toczyć się równolegle. Oprócz dwóch drużyn Skry do rywalizacji przystąpiły: Józefka Chorzów, Gwiazda Ruda Śląska, Ajaks Częstochowa, RAP Radomsko, Sportowa Częstochowa, Juventus Piekary Śląskie, Ruch Chorzów, Champions Piotrków Trybunalski oraz dwie drużyny Mabo Piotrków Trybunalski. Każda opuściła halę z pamiątkowym pucharem oraz medalami wręczonymi przez prezesa Skry Artura Szymczyka oraz wiceprezesa ds. piłki młodzieżowej Tomasza Musiała.

Close Menu