X Memoriał Przemysława Kożucha już w ten weekend

Zbliżający się weekend (7-8.12) stał będzie pod znakiem X już edycji Memoriału im. Przemysława Kożucha. W Hali Sportowej Częstochowa oraz w Akademickim Centrum Sportu przy ulicy Zbierskiego rywalizować będą dzieci z rocznika 2010 (sobota) oraz 2013 (niedziela). Organizatorem zmagań tradycyjnie jest nasz Klub. Organizację turnieju wsparła Gmina Miasto Częstochowa, która dofinansowała zawody w formie środków przeznaczonych z puli na zadania publiczne.
W zmaganiach weźmie udział 12 zespołów. Początek turniejów zaplanowano na godzinę 9.00.

Rywalizacja 9-latów toczyć będzie się w dwóch grupach. Grupa A rywalizować będzie w HSC przy ulicy Żużlowej. Oprócz naszej drużyny zagrają tam: Zagłębie Sosnowiec, Gol Opole, Polonia Bytom, Jedynka Krasnystaw oraz AP Sieradz. W grupie B, która zmagania będzie toczyć przy ulicy Zbierskiego druga drużyna Skry spotka się z Olympikiem Wrocław, Odrą Opole, Sokołem Aleksandrów, Orlikiem Prudnik oraz Omegą Kleszczów.

Każda drużyna biorąca udział w Memoriale składać może się maksymalnie z 12 zawodników. Wszystkie ekipy rozegrają 8 spotkań (5 w grupie oraz 3 w fazie pucharowej). Spotkania trwać będą po 14 minut. Drużyny na boisku zagrają w składach 6-osobowych (z bramkarzem). Pierwszy trzy drużyny zostaną uhonorowane okolicznościowymi pucharami oraz medalami. Dla najlepszej drużyny przewidziane zostały również nagrody rzeczowe. Dla wszystkich przewidziano pamiątkowe statuetki. W meczu inaugurującym zmagania w hali na Zawodziu o godzinie 9.00 Skra zagra z AP Sieradz. Przy Zbierskiego nasz drugi zespół zacznie turniej meczem z Omegą Kleszczów.

UCZESTNICY TURNIEJU – rocznik 2010 – sobota 07.12.2019

GRUPA „A” – Hala Sportowa Częstochowa  Częstochowa, ul. Żużlowa

Skra Częstochowa
Zagłębie Sosnowiec
Gol Opole
AP Sieradz
Jedynka Krasnystaw

GRUPA „B” – Hala Akademickie Centrum Sportu w Częstochowie, ul. Zbierskiego

Skra II Częstochowa
Olympic Wrocław
Odra Opole
Sokół Aleksandrów Łódzki
Polonia Bytom

Rywalizacja dla 6-latków toczyć będzie się w niedzielę w HSC. Najmłodsi mogą zgłosić maksymalnie 10 zawodników, zagrają na mniejszym boisku w drużynach złożonych z 5 zawodników (z bramkarzem). Mecze trwać będą po 12 minut. Klasyfikacja nie będzie prowadzona. Każda drużyna zagra 8 meczów. Oprócz dwóch drużyna Skry w turnieju udział wezmą również: Ajaks Częstochowa, Mabo Piotrków Trybunalski, Ruch Chorzów, Champions Piotrków Trybunalski, Sportowa Częstochowa, Józefka Chorzów, AP Namysłów, Juventus Piekary Śląskie, RAP Radomsko oraz Gwiazda Ruda Śląska. Zmagania, podobnie jak w sobotę rozpoczną się o godzinie 9.00. W meczu otwarcia Skra zagra z Józefką Chorzów.

UCZESTNICY TURNIEJU – rocznik 2013 – niedziela 08.12.2019

Skra I Częstochowa
Skra II Częstochowa
Ajaks Częstochowa
Ruch Chorzów
Champions Piotrków Trybunalski
Sportowa Częstochowa
Józefka Chorzów
AP Namysłów
Juventus Piekary Śląskie
RAP Radomsko
Gwiazda Ruda Śląska

Przypominamy, że Przemysław Kożuch zmarł w 2009 roku w wieku zaledwie 37 lat. Przyczyną śmierci było zatrzymanie akcji serca. Odszedł, pozostawiając żonę i dwójkę dzieci. Był wychowankiem Rakowa Częstochowa. Ostatnie 7 lat swojego życia spędził w Skrze Częstochowa, gdzie szkolił młodzież. Wszystkich serdecznie zapraszamy do śledzenia zmagań Memoriałowych.

Close Menu