Resovia za mocna. Koniec pucharowej przygody

Piękna karta jaką w tym sezonie pisały zawodniczki Ladies w Pucharze Polski niestety dobiegła końca. W V rundzie (23.11) której stawką awans był do 1/8 finału, piłkarki Skry musiały uznać wyższość Resovii Rzeszów. Zawodniczki z pierwszej ligi wygrały przy Loretańskiej 6-1.

Rzeszowianki to solidna ekipa zaplecza ekstraklasy i niestety w odróżnienie od Wandy Kraków, z którą Skra rywalizowała w poprzedniej rundzie, tym razem różnica klas rozgrywkowych była aż nadto widoczna. Katem naszego zespołu okazała się Gabriela Kaput, która na swoim koncie zapisała aż cztery bramki. Dla Skry jedyną bramkę, w 47. minucie zdobyła Milena Kowalska. Na tablicy wyników pojawił się wówczas rezultat 1-2, ale Resovianki nie pozwoliły naszym dziewczynom na dłuższą chwilę uwierzyć, że doprowadzenie do remisu jest możliwe. Kilka minut później dołożyły kolejne trafienia. Naszym dziewczynom za walkę we wcześniejszych rundach należą się jednak duże słowa uznania.

Skra Ladies Częstochowa – SMS Resovia Rzeszów 1:6 (0:2)

0-1 Gabriela Kaput 12’
0-2 Gabriela Kaput 23’
1-2 Milena Kowalska 47’
1-3 Natalia Michalska 52’
1-4 Karolina Kurasz 57’
1-5 Gabriela Kaput 72’
1-6 Gabriela Kaput 88’

Close Menu