Zwycięstwo na koniec rundy

Pojedynek z Plonem Błotnica Strzelecka był spotkaniem o 6 punkty. Zwycięstwo częstochowianek miało spowodować ucieczkę przed zespołami goniącymi czołówkę. Porażka wtrąciłaby naszą drużynę w niemałe tarapaty spowodowane utratą kontaktu z liderującymi ekipami z Bielawy i Wrocławia.

Podopieczne Marty Miki i Patryka Mrugacza zagrały na wysokim poziomie i pojedynek rozstrzygnęły dość pewnie na swoją korzyść. Wprawdzie pierwsza połowa nie zapowiadała tak przekonującego zwycięstwa, ale jak mawiał klasyk – najważniejsze jest to jak się kończy a nie jak zaczyna.
Przyjezdne nieco lepiej weszły w mecz i jako pierwsze miały dwie świetne okazje do uzyskania prowadzenie. Szczęście było po naszej stronie i piłka po strzałach rywalek za każdym razem mijała minimalnie słupek. Los nam sprzyjał także w sytuacji gdy futbolówka wpadła w końcu do bramki Antoniny Zbirek. Pani sędzina odgwizdała w tej sytuacji spalonego i była to decyzja jak najbardziej słuszna.
W tym fragmencie gry swoje idealne wręcz okazje miały także nasze Panie. Dwie tzw. ”setki” kończyły się jednak za każdym razem świetną i skuteczną interwencją bramkarki Plonu.

Druga odsłona meczu to już zdecydowanie lepsza gra Skry Ladies. Wraz z upływem minut piłkarkom z Błotnicy coraz trudniej było dotrzymać kroku Skrzatkom. Efektem tej przewagi były dwa celne trafienia Natalii Liczko. Dwubramkowe prowadzenie wprowadziło jeszcze większy luz w poczynania naszych piłkarek. Wisienką na torcie która rozstrzygnęła losy tego pojedynku była bramka Sary Chrzęstek która w doliczonym już czasie z iście zegarmistrzowską precyzją umieściła piłkę w siatce rywalek.

Mimo trzybramkowego zwycięstwa nie był to łatwy mecz. Zwłaszcza w pierwszej połowie drużyna z Błotnicy zawiesiła wysoko poprzeczkę. Wygrana cieszy zatem podwójnie bo została odniesiona nad solidnym i zmotywowanym rywalem.
Spotkaniem z Plonem zakończyliśmy zmagania ligowe w rundzie jesiennej ale absolutnie nie skończyliśmy z piłką w tym roku. Już w najbliższą środę o godzinie 20:00 w ramach rozgrywek o Puchar Polski zmierzymy się na Loretańskiej z pierwszoligową Wandą Kraków. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa na to szlagierowo zapowiadające się spotkanie.

Skra Ladies Częstochowa – Plon Błotnica Strzelecka 3-0 (0-0)

Bramki:
Natalia Liczko x2, Sara Chrzęstek x1

Skład
Antonina Zbirek – Kinga Baszewska, Milena Kowalska, Sandra Wiśniewska, Agnieszka Słaboń (kpt), Ewelina Bojakowska, Nicola Wojciechowska, Lena Mesjasz, Natalia Liczko, Wiktoria Ślusarczyk, Natalia Grajcar oraz Oliwia Młynek, Julia Białas, Maja Tomczyk, Sara Chrzęstek