Zwycięstwo na koniec rundy

Pojedynek z Plonem Błotnica Strzelecka był spotkaniem o 6 punkty. Zwycięstwo częstochowianek miało spowodować ucieczkę przed zespołami goniącymi czołówkę. Porażka wtrąciłaby naszą drużynę w niemałe tarapaty spowodowane utratą kontaktu z liderującymi ekipami z Bielawy i Wrocławia.

Podopieczne Marty Miki i Patryka Mrugacza zagrały na wysokim poziomie i pojedynek rozstrzygnęły dość pewnie na swoją korzyść. Wprawdzie pierwsza połowa nie zapowiadała tak przekonującego zwycięstwa, ale jak mawiał klasyk – najważniejsze jest to jak się kończy a nie jak zaczyna. 
Przyjezdne nieco lepiej weszły w mecz i jako pierwsze miały dwie świetne okazje do uzyskania prowadzenie. Szczęście było po naszej stronie i piłka po strzałach rywalek za każdym razem mijała minimalnie słupek. Los nam sprzyjał także w sytuacji gdy futbolówka wpadła w końcu do bramki Antoniny Zbirek. Pani sędzina odgwizdała w tej sytuacji spalonego i była to decyzja jak najbardziej słuszna.
W tym fragmencie gry swoje idealne wręcz okazje miały także nasze Panie. Dwie tzw. ”setki” kończyły się jednak za każdym razem świetną i skuteczną interwencją bramkarki Plonu.

Druga odsłona meczu to już zdecydowanie lepsza gra Skry Ladies. Wraz z upływem minut piłkarkom z Błotnicy coraz trudniej było dotrzymać kroku Skrzatkom. Efektem tej przewagi były dwa celne trafienia Natalii Liczko. Dwubramkowe prowadzenie wprowadziło jeszcze większy luz w poczynania naszych piłkarek. Wisienką na torcie która rozstrzygnęła losy tego pojedynku była bramka Sary Chrzęstek która w doliczonym już czasie z iście zegarmistrzowską precyzją umieściła piłkę w siatce rywalek.

Mimo trzybramkowego zwycięstwa nie był to łatwy mecz. Zwłaszcza w pierwszej połowie drużyna z Błotnicy zawiesiła wysoko poprzeczkę. Wygrana cieszy zatem podwójnie bo została odniesiona nad solidnym i zmotywowanym rywalem.
Spotkaniem z Plonem zakończyliśmy zmagania ligowe w rundzie jesiennej ale absolutnie nie skończyliśmy z piłką w tym roku. Już w najbliższą środę o godzinie 20:00 w ramach rozgrywek o Puchar Polski zmierzymy się na Loretańskiej z pierwszoligową Wandą Kraków. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa na to szlagierowo zapowiadające się spotkanie.

Skra Ladies Częstochowa – Plon Błotnica Strzelecka 3-0 (0-0)

Bramki:
Natalia Liczko x2, Sara Chrzęstek x1

Skład
Antonina Zbirek – Kinga Baszewska, Milena Kowalska, Sandra Wiśniewska, Agnieszka Słaboń (kpt), Ewelina Bojakowska, Nicola Wojciechowska, Lena Mesjasz, Natalia Liczko, Wiktoria Ślusarczyk, Natalia Grajcar oraz Oliwia Młynek, Julia Białas, Maja Tomczyk, Sara Chrzęstek

Close Menu