Podsumowanie tygodnia Młodej Skry #10 | 23.10-5.11.2019

A1 | rocznik 2001/2002

Bramki: 52’ W.Podolski

Skład: P.Gieroń, D.Błędowski (75’T.Gatus), R.Kapkowski, J.Załucki, W.Podolski, W.Bednarek, B.Ziętara (46’J.Cierpiał), R.Płatek (46’K.Załęski), A.Niedźwiedź, M.Nowak (75’K.Kierat)

Trener Szymczak po meczu: „Przegrywamy derbowe spotkanie 5:1. Niestety popełniliśmy bardzo dużo prostych błędów w obronie ale również w najprostszych elementach technicznych jak przyjęcie czy podanie.

Pierwszą połowę przegrywamy 2:0 a na drugą wychodzimy z przewagą zawodnika i już na początku Podolski sprawia że wracamy do gry. Chwilę później mamy rzut wolny na 16 metrze i bramkarz Rakowa ratuje swój zespół od straty bramki wyrównującej. Ale chwilę później Raków wyprowadza szybki kontratak i tracimy bramkę na 3:1. Dalej mecz przebiega w taki sposób, że Raków schowany na swojej połowie a my w ataku pozycyjnym, ale nie wiele z tego mamy. Natomiast w 74 i 76 minucie tracimy bramki po rzutach rożnych.

Reasumując dalej popełniamy w meczach zbyt dużą ilość prostych błędów gdzie przeciwnik natychmiast je wykorzystuje, mieliśmy kilka dobrych fragmentów ale to trochę za mało.”

5 - 1

RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA S.A. vs Skra Częstochowa – Rocznik 2001/2002

0 - 0

Skra Częstochowa – Rocznik 2001/2002 vs ZAGŁĘBIE S.A. SOSNOWIEC

B1 | rocznik 2003/2004

Przegraliśmy decydujący mecz o utrzymaniu w 2 lidze. Będąc drużyną przeważającą. Mając 100 procentowe sytuacje nie potrafiliśmy przechylić zwycięstwa na naszą korzyść. Drobne szczegóły po raz kolejny pozbawiły nas zdobyczy punktowej. W zasadzie po tym spotkaniu jesteśmy bez szans na utrzymanie nawet w przypadku wygrania wszystkich meczów. Dodatkowo wypadł nam ze składu podstawowy obrońca Sebastian Rydz, który złamał palca u nogi podczas starcia na boisku. To juz 4 kontuzja w tej rundzie eliminująca naszego zawodnika do końca rozgrywek.

Na 3 kolejki przed końcem rozgrywek udaliśmy się na mecz do Katowic z tamtejszym GKS-em.
Pomimo iż nasza sytuacja jest właściwie rozstrzygnięta nikt z naszej drużyny nie miał zamiaru oddawać pola przeciwnikowi. Dosyć szybko GKS wyszedł na prowadzenie jednak tego dnia doskonałą dyspozycje prezentował Marcel Nurek, który to zdobył dwie przepiękne bramki oraz po jego uderzeniu w słupek Kacper Bugajczyk dobijał piłkę do pustej bramki. Sięgamy do głębokich rezerw grając zawodnikami, którzy debiutują w samej końcówce ligi. Nie obeszło się jednak bez kolejnej straty. Piotr Pędzioch podczas jednej z interwencji zostaje uderzony w nos i uraz okazuje się na tyle poważny, że niestety nie będzie mógł wystąpić w ostatnich dwóch meczach.

0 - 1

SKRA CZESTOCHOWA – ROCZNIK 2003/2004 vs UKS RUCH CHORZOW

2 - 3

GKS GIEKSA KATOWICE S.A. vs SKRA CZESTOCHOWA – ROCZNIK 2003/2004

C1 | rocznik 2005

1 - 7

SKRA CZESTOCHOWA – ROCZNIK 2005 vs RUCH CHORZOW S.A.

2 - 1

ZAGLEBIE S.A. SOSNOWIEC vs SKRA CZESTOCHOWA – ROCZNIK 2005

C2 | rocznik 2006

1 - 3

Skra Częstochowa – Rocznik 2006 I vs GKS GIEKSA KATOWICE S.A.

0 - 3

UKS AJAKS CZESTOCHOWA vs Skra Częstochowa – Rocznik 2006 I

C2 | rocznik 2006 | III liga

1 - 2

Skra Częstochowa – Rocznik 2006 II vs AKADEMIA SPORTOWA Lubliniec

D1 | rocznik 2007 | I liga

Trener o meczu w Żorach:
„Pierwsza połowa była bardzo nerwowa – graliśmy na dużych emocjach i było to bardzo widoczne. Brakowało spokoju, chłopcy bardzo chcieli szybko strzelić bramkę, a to przełożyło się na złe fragmenty naszej gry. Graliśmy niedokładnie, brakowało nam cierpliwości. Druga połowa już wyglądała znacznie lepiej. Przejęliśmy inicjatywę gry od samego początku połowy. Cierpliwie budowaliśmy nasze ataki i to przyniosło pozytywny rezultat. Jedynym naszym problem w tej części spotkania była nasza nie skuteczność pod bramką, bo sytuacji było bardzo. Zespół z Żor miał dużo szczęścia. My w wielu z tych sytuacji mogliśmy się lepiej zachować i tych bramek było by znacznie więcej, ale cieszymy się z tych jakie zdobyliśmy i z punktów jakie wywieźliśmy z Żor.”

Mariusz Czok o meczu z Polonią:
„Zdawaliśmy sobie sprawę, że mecz z Polonia będzie bardzo ciężkim spotkaniem i ze każdy nasz błąd może nas kosztować utratę bramki i tak właśnie się stało: popełniliśmy błąd, który kosztował nas bramkę. Nasza gra nie wyglądała za dobrze zwłaszcza w pierwszej połowie. Zespół stworzył sobie sytuacje, ale tylko jedną z nich zakończyliśmy bramką. Druga połowa spotkania to już lepsze fragmenty naszej gry, ale to nie było to co zespół potrafi zaprezentować na boisku. Szukaliśmy szans w ataku, ale nie potrafiliśmy pokonać dobrze broniącego bramkarza Polonii.”

1 - 1

BBTS PODBESKIDZIE vs Skra Częstochowa – Rocznik 2007 I

0 - 3

MKS ZORY vs Skra Częstochowa – Rocznik 2007 I

1 - 1

Skra Częstochowa – Rocznik 2007 I vs BYTOMSKI SPORT POLONIA BYTOM SP. Z O.O.

D1 | rocznik 2007 | III liga

2 - 1

Skra Częstochowa – Rocznik 2007 vs MOSIR MYSZKOW

1 - 7

LOT KONOPISKA vs Skra Częstochowa – Rocznik 2007

D2 | rocznik 2008

Trener o spotkaniu z Ajaksem, z 26.10:
„Do tego spotkania nasza drużyna przystępowała żądna rewanżu za wysoką porażę na Starzyńskiego w pierwszym spotkaniu. Ajaks, natomiast po remisie 0:0 z liderującym Rakowem wydawał się pewny swego. Już w pierwszej minucie spotkania zaskakujemy przeciwnika i po dobrym podaniu otwierającym Hubert Musiał wyprowadza drużynę na prowadzenie. W dalszej części spotkania kontrolowaliśmy spotkanie jednak przeciwnik mocno zagęszczając środek pola utrudniał nam tworzenie sytuacji strzeleckich. Mimo tego pod koniec pierwszej połowy marnujemy dwie dogodne sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Przeciwnik w przekroju całego spotkania zagrażał głównie po stałych fragmentach gry i właśnie w ten sposób doprowadził do wyrównania.
Dziękujemy licznie zgromadzonej publiczności, którzy głośno dopingowali obie drużyny przez całe spotkanie.”

Trener o meczu z Rakowem:
„Spotkanie na Limanowskiego miało rozstrzygnąć, która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w tabeli i uzyska awans do pierwszej ligi wojewódzkiej. Pierwsze spotkanie na Loretańskiej zakończyło się porażką w którym po bardzo dobrym meczu ulegliśmy 2:3 rywalom. W rewanżu drużyna od początku nie potrafiła wejść na poziom do którego nas przyzwyczaiła, proste błędy i kompletny brak realizacji założeń w porównaniu z dobrze zorganizowaną drużyną przeciwną która skrupulatnie wykorzystywała nasze błędy ustawiła całe spotkanie.”

O spotkaniu z Ajaksem, z 2.11:
„Spotkanie na Loretańskiej było jednostronnym widowiskiem. Przeciwnik w fazie ataku ograniczał się do zagrywania długich podań zza linię obrony jednak nasi obrońcy nie mieli problemów z atakami rywala. Nasza drużyna utrzymywała się przy piłce szukając luk w obronie rywala oraz szukając szybkiego odbioru przy otwarciu Ajaksu do strefy niskiej i po jednym z takich odbiorów Igor Siuda mocnym strzałem z lewej nogi otworzył wynik spotkania. W kolejnych minutach drużyna jeszcze łatwiej dochodziła do sytuacji strzeleckich i kolejne bramki stały się faktem.”

1 - 1

Skra Czestochowa – Rocznik 2008 II vs UKS AJAKS CZESTOCHOWA

7 - 0

RKS RAKOW CZESTOCHOWA vs Skra Czestochowa – Rocznik 2008 I

5 - 0

Skra Czestochowa – Rocznik 2008 I vs UKS AJAKS CZESTOCHOWA

E1 | rocznik 2009

2 - 25

KAMIENICA POLSKA vs Skra Czestochowa – Rocznik 2009

E1 | rocznik 2009

26 - 2

Skra Czestochowa – Rocznik 2009 vs VICTORIA CZESTOCHOWA

E1 | rocznik 2010

6 - 7

SOKOL I WRECZYCA vs Skra Częstochowa – Rocznik 2010

7 - 2

Skra Częstochowa – Rocznik 2010 vs STRADOM I CZESTOCHOWA

E2 | rocznik 2010

Mecz rewanżowy z drużyną Zielonych Żarki okazał się ciekawym widowiskiem. Drużyna przeciwna starała się skutecznie utrzymywać posiadanie piłki i tworzyć przewagi umiejętną grą 1×1 w bocznych sektorach.
Forma jaką zaprezentowała nasza drużyna w przekroju całego spotkania była bardzo nierówna, jednak wystarczyła, aby do ligowej tabeli dopisać trzy punkty.

8 - 4

Skra Częstochowa – Rocznik 2010 vs ZIELONI ZARKI

17:00

ORZEL KIEDRZYN vs Skra Częstochowa – Rocznik 2010

E2 | rocznik 2010

1 - 12

NAPRZOD OSTROWY vs Skra Częstochowa – Rocznik 2010

3 - 0

Skra Częstochowa – Rocznik 2010 vs JUNIOR SZARLEJKA

Close Menu