I Liga Młodzik D1: Zgodnie z planem- wygrana w Żorach.

Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek Zawodnicy Mariusza Czoka wygrywają mecz w Żorach. Tym samym Skra zdobywa trzy punkty- bardzo ważne w kontekście walki o utrzymanie w I lidze.

W czterech ostatnich kolejkach Piłkarze z rocznika 2007 zdobyli zaledwie punkt, natomiast Zespoły z dołu tabeli wykorzystały  to skrupulatnie- zmniejszając swoją stratę do Zespołu z Częstochowy. W związku z tym, cel postawiony na to spotkanie mógł być tylko jeden- przekonywujące zwycięstwo i spokój przed ostatnimi ligowymi kolejkami.

Od pierwszej minuty spotkania rozgrywanego na sztucznej nawierzchni boiska przy ulicy Pawlikowskiego widać było determinację przyjezdnych. Tempo meczu mogło podobać się licznie zgromadzonej publiczności. Skra posiadała optyczną przewagę, jednak pod bramką rywala brakowało jakości czy to w ostatnim podaniu czy strzale na bramkę.

Kluczem na drugą część spotkania miała być większa aktywność Zawodników w środkowej strefie boiska, oraz utrzymanie się przy piłce po jej odzyskaniu.

Kolejne 30 minut meczu to napór na bramkę gospodarzy. Piłka kilkakrotnie obijała słupek bramki MKS-u, skutecznie interweniował też bramkarz z Żor. Przełamanie nastąpiło w 40 minucie, kiedy ładną akcję Skry na bramkę zamienił Adam Matyja. Ten sam zawodnik na listę strzelców wpisał się ponownie w 48 oraz 59 minucie spotkania.

Bardzo dobrze grająca defensywa nie dopuściła do żadnej groźnej akcji gospodarzy i nie skłamiemy pisząc, że bramkarze Skry byli w tym dniu „bezrobotni”.

Skra z dorobkiem 17 punktów zajmuje obecnie czwartą lokatę tracąc do trzeciej Żywieckiej APN trzy oczka. W dwunastej kolejce w Zaduszki na Loretańskiej Skra zagra z Bytomską Polonią.

MKS Żory 0:3 Skra Częstochowa

40’ Adam Matyja ( MKS Żory 0:1 Skra Częstochowa)

48’ Adam Matyja ( MKS Żory 0:2 Skra Częstochowa)

59’ Adam Matyja ( MKS Żory 0:3 Skra Częstochowa)

Kadra Skra Częstochowa:

Oskar Foltyński, Mikołaj Warzeszyński- Mateusz Skwarczyński, Dominik Leśniak, Stanisław Leśniak, Mateusz Mądry, Mateusz Kozłowski, Jakub Meroń, Oliwier Małysz, Oliwier Wolski, Adam Matyja, Daniel Żakowski, Kacper Błachowicz, Mateusz Figzał,

Trener: Mariusz Czok

Close Menu