Młodzik D2: III liga Wojewódzka: Skra triumfuje w spotkaniach z Lublińcem oraz Kłobuckiem

Weekend powoli dobiega końca, ale z pewnością mile wspominać go będą obydwie drużyny reprezentujące Skrę w III wojewódzkiej lidze młodzika młodszego. Zarówno „jedynka” jak i „dwójka” dopisały do swojego konta po trzy punkty.

W spotkaniu z Lublińcem nie musieliśmy długo martwić się o wynik, gdyż już w piątej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Igor Siuda. W meczu z Akademią Sportową Skra dominowała, jednak sporo niedokładności sprawiało, że długo skrzacy nie byli w stanie podwyższyć wyniku. Zespół gospodarzy swoich sił próbował w ataku szybkim, jednak dobrze dysponowani w tym dniu obrońcy Skry przerywali akcje przeciwnika. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem Skry, skutecznym wykończeniem akcji zespołu z Częstochowy popisał się Alan Radło notując na swoim koncie dwa trafienia do bramki Akademii z Lublińca. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Skra do wyniku dołożyła trzy bramki. Dwie zdobył Piotr Bajor, jedną Adam Maligłówka.

AS Lubliniec 0:6 Skra I Częstochowa

Bramki:

5’ Siuda Igor

22’ Radło Alan

25’ Radło Alan

38’ Bajor Piotr

41’ Bajor Piotr

55’ Maligłówka Adam

Kadra Skra Częstochowa;

Rajczykowski Wiktor, Gawron Szymon, Szałaj Konrad, Szuter Filip, Radło Alan, Siuda Igor, Radomski Tymon, Bajor Piotr, Lis Mateusz, Król Szymon, Maligłówka Adam,

Trener: Karol Pikoń

Mecz z Kłobuckiem był widowiskiem bardziej wyrównanym. Od pierwszej minuty obydwa zespoły grają składnie i stwarzają sytuacje strzeleckie. W pierwszych minutach bramki padają jednak dla skry odpowiednio w czwartej minucie po strzale Filipa Czerkiesa oraz w szóstej po uderzeniu Huberta Tkaczyka. Przed końcem pierwszej połowy swoją drugą bramkę a trzecią dla skry zdobywa Filip Czerkies potwierdzając swoją dobrą dyspozycję w tym dniu. Na drugą połowę jeszcze bardziej zmotywowani wyszli goście, którzy niezadowoleni z wyniku chcieli odmienić losy spotkania. Konsekwentnie zarówno w defensywie jak i ofensywie gra jednak Skra. Hat-trick  pada łupem Filipa Czerkiesa cztery minuty po wznowieniu drugiej części gry, a na listę strzelców wpisał się także Tobiasz Półtorak. Warto zaznaczyć, że ten ostatni zawodnik „etatowo” występuje na bramce. Nieustępliwy znicz swego dopiął w jednej z ostatnich akcji meczu, kiedy po rzucie rożnym Paweł Adamus zalicza trafienie honorowe.

Skra II Częstochowa 5:1 Znicz Kłobuck

Bramki:

4’ Filip Czerkieski

6’ Hubert Tkaczyk

20’ Filip Czerkieski

34’ Filip Czerkieski

37’ Tobiasz Półtorak

58’ Paweł Adamus (Znicz Kłobuck)

Kadra Skra Częstochowa:

Franciszek Syma, Adrian Adrjanowicz, Filip Czerkieski, Franiczek Janik, Piotr Pilarski, Tobiasz Półtorak, Filip Szczepaniak, Hubert Tkaczyk, Filip Węgrzyn, Mikołaj Młynarczyk, Hubert Musiał, Filip Turek, Dawid Ciepielak

Trener: Karol Pikoń

Kadra  Znicz Kłobuck:

Paweł Adamus, Dawid Zalski, Maciej Cielas, Alan Głąb, Adam Januszewski, Maksymilian Pasieka, Norbert Przybyłek, Kamil Szczepaniak, Filip Wójcik, Piotr Adamus, Radosław Gmyrek, Maksym Miarka, Cyprian Wąsiński

Trener: Dominik Szczypiór

Close Menu