Trampkarz C2: Z Katowicami zagraliśmy na remis.

Skra Częstochowa przed meczem rozgrywanym w stolicy Śląska zanotował dwie wygrane ( z Bytomiem oraz Gliwicami) oraz  porażkę z Rakowem. GKS natomiast na koncie miał jedną wygraną oraz dwie porażki. Mimo tego, że w tabeli wyżej znajdował się Zespół z Częstochowy to Katowiczanie lepiej rozpoczęli spotkanie. Gospodarze kilkakrotnie zagrywali piłkę pomiędzy naszymi obrońcami, na posterunku był jednak goalkeeper Skry, który swoimi wyjściami uchronił skrzaków przed utratą bramki. W 31 minucie napastnik GKS-u stanął oko w oko z naszym bramkarzem jednak Wicia wybronił ten strzał natomiast przy dobitce był już  bezradny i Katowice wyszły na prowadzenie. Graliśmy odważnie z dużym poświęceniem, jednak w tej części nie udało się już wyrównać.

Przed drugą połową zmiany dokonane przez Trenera Siudę przyniosły zamierzony efekt i to Skra stała się stroną dominującą. W 53 minucie przed polem karnym przy piłce próbował utrzymać się Oliwier Kacperak jednak w tej sytuacji był faulowany. Do stałego fragmentu gry podszedł sam poszkodowany, uderzył w samo okno a bramkarz gospodarzy odprowadził piłkę wzrokiem. Zachęceni remisem szukaliśmy kolejnych szans jednak ostro grający zawodnicy z Katowic i ciężkie warunki pogodowe nie ułatwiały tego zadania. W ostatnim kwadransie spotkania opadliśmy z sił i swoją przewagę na murawie zaznaczyli gospodarze. Z wydawałoby się niegroźnej sytuacji sprowokowaliśmy rzut karny, którego nie wykorzystał zawodnik GKS-u. Wynik remisowy udało się utrzymać do końca. Skra dopisuje w tabeli jeden punkt i po piątej kolejce zajmuje drugie miejsce.

GKS Katowice 1:1 Skra Częstochowa

Bramki:

31 minuta GKS Katowice

53 minuta Oliwier Kacperak

Skład Skra Częstochowa:

Wiktor Pietrzykowski, Wiktor Krynicki, Jakub Niedzielski, Jakub Zmarzliński, Kacper Krawczyk, Kacper Kożuch, Miłosz Szałaj, Karol Hajda, Szymon Wolski, Bartek Tałajczyk, Konrad Waluda, Kacper Podsiedlik, Oliwier Kacperak, Maciej Brodziak,

Trener: Robert Siuda

Skład GKS Katowice:

Szymon Jarosz, Mateusz Wolf, Oliwier Jagodziński, Łukasz Trepka, Mateusz Tarabasz, Oliwier Zając, Kamil Wróbel, Jakub Witas, Jan Kaczyński, Łukasz Zielonka, Jakub Kokosiński, Kacper Brandt, Filip Pukocz, Oliwier Jarosz, Maciej Kudrycz, Kajetan Powroźnik, Adam Kozioł

Trener: Szymański Marek, Filipiak Artur

Close Menu