Wreszcie jest zwycięstwo!

Mamy pierwsze trzy punkty. Nie przyszły łatwo, ale ważne, że są! Skra pokonała Górnika Polkowice 1:0.

Zespół z Polkowic od początku zaprezentował dobrą organizację gry i wysoko postawił poprzeczkę skrzakom. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola, dużo było walki, a do sytuacji podbramkowych dochodziło bardzo rzadko. Skra miała swoją okazję w 23. minucie. Po błędzie rywali przy wyprowadzaniu akcji piłkę przejął Dawid Wolny strzelił mocno wzdłuż bramki, ale piłka przeszła tuż obok słupka.

W 34. minucie dobrzy dysponowany Wolny musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, a jego miejsce zajął Dawid Niedojad. Skra jeszcze w ostatniej akcji pierwszej połowy meczu mogła objąć prowadzenie, ale bramkarz odbił piłkę po mocnym strzale Dawida Niedbały.

fotogaleria z meczu: Skra – Górnik Polkowice – autor Arek Rek [ZOBACZ]

Na początku drugiej połowy Damian Niedojad wywalczył sobie piłkę przed polem karnym rywali, wydawał się, że uderzy mocno na bramkę, ale nieczysto trafił w piłkę i bramkarz nie miał problemów z jej odbiciem.

W 57 minucie Dawid Niedbała wbiegł zdecydowanie w pole karne i został sfaulowany. Sędzia bez zawahania odgwizdał jedenastkę. Piotr Nocoń strzelił jednak nieprecyzyjnie i bramkarz Górnika odbił piłkę.

W chwilę później szczęście było po naszej stronie, Mariusz Szuszkiewicz wyskoczył zza placów naszych obrońców uderzył z woleja nie do obrony, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

Skra zaatakowało nieco odważniej, częściej była pod bramką rywali, ale efektów nie było. Kiedy jednak od 78 minuty graliśmy w przewadze po czerwonej kartce dla  Dawid Opałacza przewaga rosła z każdą minutą. Nasi piłkarze naciskali, ale brakowało w ich akcjach dokładności i pomysłu na zaskoczenie rywali. Napór jednak przyniósł efekt – w 89 minucie Piotr Nocoń strzelił z półobrotu, bramkarz odbił piłkę przed siebie a Damian Niedojad skierował ją do bramki!

Mamy pierwsze bezcenne w obecnej sytuacji naszej drużyny punkty i to jest najważniejsze po tym spotkaniu.

Skra – Górnik 1:0 (0:0)

Bramka: Damian Niedojad 89. asysta Piotr Nocoń

Skra:

Kos – Brusiło, Bondarenko, Holik, Obuchowski – Niedbała Ż, Olejnik, Zalewski, Pavlas – Nocoń – Wolny (34. Niedojad  Ż)

Górnik:

Kopaniecki – Fryzowicz (51. Król), Kowalski-Haberk, Opałacz Ż, Cz, Magdziak – Bancewicz Ż, Ekwueme Ż, Wacławiak, Baranowski (73. Szymowiak, 84. Małkowski), Radziemski (65. Sokół), Szuszkiewicz Ż

.fotogaleria z meczu: Skra – Górnik Polkowice – autor Arek Rek [ZOBACZ]

Close Menu