Podsumowanie tegorocznej edycji Obozu Piłkarskiego – Miętne 2019

Aż 117 zawodników wzięło udział w tegorocznej edycji Obozu Piłkarskiego – Miętne 2019. W czasie dwóch, tygodniowych sesji uczestnicy odbyli ponad 60 jednostek treningowych, rozegrali 12 spotkań sparingowych, korzystali z basenu, treningów indywidualnych oraz gier i zabaw integracyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem tegorocznego zgrupowania w Miętnem.

Podobnie, jak w poprzednim roku miejscem przygotowań młodych Skrzaków do nadchodzącego sezonu było Miętne – wieś położona w województwie mazowieckim, w powiecie garwolińskim. Nasze zespoły korzystały z bazy hotelowej znajdującej się przy Zespole Szkół Rolniczych. Skra do dyspozycji miała zespół trzech boisk, kryty basen oraz boiska do piłki siatkowej.

Ze względu na znaczną liczbę zainteresowanych uczestników obozem, w tym roku odbyły się dwa turnusy – pierwszy obejmujący roczniki 2003, 2004, 2005 w okresie 26.07-02.08 oraz drugi obejmujący rocznik 2006, 2007, 2008 w okresie 02.08-09.08.2019.

Głównym celem wyjazdu wśród roczników występujących w piłce 11-osobowej było przygotowanie motoryczne oraz taktyczne do ligi. Trenerzy Paweł Rycharski, Tomasz Musiał, Wojciech Ślęzański oraz Kamil Strzelczyk pierwsze jednostki treningowe poświęcili na budowanie siły i wytrzymałości, by w kolejnych zajęciach skupić się na działaniach taktycznych.

Zespół Juniorów (rocznik 2003-2004) rozegrał dwa spotkania sparingowe:

Skra Częstochowa 10:1 Wilga Garwolin rocznik 2004

Skra Częstochowa 2:2 Wilga Garwolin rocznik 2002-2003

 

Zespół Trampkarzy (rocznik 2005) rozegrał trzy mecze kontrolne:

Skra Częstochowa 2:2 Wilga Garwolin

Skra Częstochowa 5: 1 Sygnał Lublin

Skra Częstochowa 0:3 Viktoria Sulejówek

Tymi słowami Trener Paweł Rycharski podsumował obóz:

Dla moich Zawodników był to na pewno okres intensywnego przygotowania do II ligowych zmagań. Jednak wyjeżdżając z Częstochowy, wiedzieliśmy w jakim celu udajemy się na zgrupowanie. Wracając do drugiej ligi chcemy udowodnić, że jesteśmy w stanie się w niej utrzymać. Mam nadzieję, że intensywna praca na obozie pozwoli osiągnąć ten cel.

Po tygodniu piłkarskich przygotowań Juniorów i Trampkarzy na zgrupowanie udały się zespoły Młodzików. Rocznik 2006 pod opieką Trenera Roberta Siudy, Rocznik 2007 pod opieką Trenera Mariusza Czoka oraz Rocznik 2008 pod opieką Trenera Karola Pikonia.

Spotkania rozegrane przez Rocznik 2006:

Skra Częstochowa 0:7 Wilga Garwolin

Skra Częstochowa 11:3 Białe Orły Warszawa

Skra Częstochowa 0:2 Mazovia Mińsk Mazowiecki

Skra Częstochowa 0:2 Progres Warszawa

Skra Częstochowa 1:4 Talent Warszawa

Szkoleniowiec Robert Siuda uważa, że wyjazd na obóz należy rozpatrywać z punktu widzenia zarówno sportowego, jak i społecznego. Zespół przechodzi z piłki dziewięcioosobowej do piłki jedenastoosobowej. Czas w Miętnym wykorzystaliśmy na wprowadzenie nowych elementów taktycznych do działań grupowych i zespołowych. Jeżeli chodzi o aspekt społeczny, to zawodnicy spędzali ze sobą czas także poza boiskiem, co pozwoliło na poznanie nowych kolegów oraz integrację całej grupy.

 

Spotkania rozegrane przez rocznik 2007:

Skra Częstochowa 1:5 Polonia Warszawa

Skra Częstochowa 3:2 Białe Orły Warszawa

Skra Częstochowa 2:7 Mazovia Mińsk Mazowiecki

Skra Częstochowa 3:2 Talent Warszawa

Skra Częstochowa 6:3 Progress Warszawa

Trener Mariusz Czok podkreślił, że wyniki osiągane w sparingach są sprawą drugorzędną. Sztab szkoleniowy zwracał uwagę na realizację zadań taktycznych, założonych przed spotkaniem. Doświadczenie zdobyte w grach kontrolnych oraz wysiłek włożony we wszystkich jednostkach treningowych na pewno zaowocują dobrą postawą zespołu w lidze.

Spotkania rozegrane przez rocznik 2008:

Skra Częstochowa 6:3 Wilga Garwolin

Skra Częstochowa 3:1 Białe Orły Warszawa

Skra Częstochowa 4:3 Mazovia Mińsk Mazowiecki

Trener Karol Pikoń zauważył, że wyjazd na takie zgrupowanie pozwala przyjrzeć się zawodnikom nie tylko w czasie treningów, ale także poza boiskiem. Mamy czas, by przez cały tydzień popracować z zawodnikami nad elementami techniki. W działania zespołowe wprowadzamy taktykę. Jest czas na indywidualną pracę z zawodnikami i wprowadzanie ewentualnych korekt, co bez wyjazdu na zgrupowanie byłoby niemożliwe.

Close Menu