Pierwszy sparing na plus

Dwa tygodnie temu nasze Panie wznowiły treningi, rozpoczynając tym samym przygotowania do zbliżającego się sezonu 2019/2020, w którym Skra Ladies wystąpi w 2. lidze kobiet, grupie III w roli beniaminka.

Tegoroczne rozgrywki ze względu na zaplanowaną “reformę” będą niezwykle ciężkie i wręcz zabójcze dla wielu drużyn. W 2. lidze aby zapewnić sobie utrzymanie trzeba będzie zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc. Trzecia lokata to już tylko baraż o utrzymanie z jednym z trzecioligowców. Pozycje 4 -12 to bezpośredni spadek do III ligi.
Ligę zainaugurujemy w Zabrzu – 24 sierpnia – meczem z tamtejszym KKSem.

Przy tak skonstruowanej reorganizacji aby utrzymać status drugoligowca wszystkie ogniwa drużyny muszą pracować na najwyższych obrotach od samego początku sezonu. W tym celu sztab trenerski Skry zaplanował kilka sparingów które mają m.in. szlifować formę naszych piłkarek.

Pierwszego z nich byliśmy świadkami już dziś – w samo południe do Częstochowy zawitała drużyna GKS Rozbark Bytom.

Mecz rozgrywany był przy trzydziestostopniowym upale który niestety dawał we znaki obydwu drużynom. Spotkanie rozgrywane było w formule 3 x 30 minut. Pierwsza część po wyrównanej grze zakończona została wynikiem remisowym 1-1. Pierwszą bramkę w nowym sezonie dla Skry Ladies zdobyła Lena Mesjasz .

W drugiej odsłonie przewaga częstochowianek nie podlegała już dyskusji czego efektem było strzelenie kolejnych pięciu bramek. Łupem strzeleckim podzieliły się zawodniczki testowane oraz Natalia Liczko.
Ostatnia tercja to olbrzymie zmęczenie i skrócenie czasu gry. Ten fragment meczu ewidentnie wygrał wszechobecny upał.

Sobotnie spotkanie było znakomitą okazją do sprawdzenia przydatności kilku piłkarek które od jakiegoś czasu trenują z naszą drużyną. Wydaje się że sprawdzian ten wypadł bardzo okazale.

Skra Ladies Częstochowa – Rozbark Bytom 6-1 (1-1, 5-0, 0-0)

Bramki:
zawodniczka testowana x3, zawodniczka testowana x1, Lena Mesjasz x1, Natalia Liczko x1

Skład:
Oliwia Młynek – Aleksandra Połacik, Maja Ozieriańska, Maja Tomczyk, zawodniczka testowana, Nicola Wojciechowska, Sara Chrząstek, Wiktoria Ślusarczyk, Natalia Liczko, Lena Mesjasz, zawodniczka testowana oraz Ewa Pietrzak, Paulina Piekarska, Agnieszka Kosmala, zawodniczka testowana, zawodniczka testowana, zawodniczka testowana

Close Menu
×
×

Koszyk