Ostatni sparing na remis

Już za tydzień liga – w ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 nasz zespół zremisował z Górnikiem II Zabrze 2:2.

W meczu Górnikiem obok dobrych momentów gry były i słabsze można więc powiedzieć, że w tygodniu jaki pozostał do rozpoczęcia ligi jest jeszcze nad czym pracować. Z drugiej strony gra o punkty to jednak co innego niż sparing, do tego taki w którym trener sprawdza 20 piłkarzy.

W pierwszej połowie na boisku w Kamyku wyszedł skład, który zapewne bliski jest temu jaki zobaczymy za tydzień w Legionowie. I początek meczu był udany, Skra miała przewagę, stworzyła sobie już szybko dwie okazje strzeleckie. Wreszcie w 18 minucie po składnej akcji: Kamil Zalewski – Piotr Nocoń – Damian Niedojad, ten ostatni z kilku metrów pewnie skierował piłkę do bramki.

Od zdobycia gola przez skrzaków gra jakby przestała się „kleić”. Zabrzanie wyrównali już w 22 minucie po  błędzie naszej obrony i do przerwy nie oglądaliśmy już zbyt wiele ciekawych zagrań.

W przerwie trener Paweł Ściebura dokonał kilku zmian, na boisku pozostało jeszcze kilku doświadczonych zawodników, ale w 70 minucie w większości zeszli z boiska i zastąpiła ich młodzież – klubowa i zawodnicy testowani.

Górnik objął prowadzenie w 59 minucie i tym razem też było w tym trochę naszej winy. Wyrównujący gol padł na kwadrans przed końcem meczu. Zdobył gol Dawid Wolny kierując do bramki piłkę dośrodkowaną przez Dawida Niedbałę.

W ostatnich minutach Skra była nieco aktywniejsza, dwukrotnie bliski strzelania zwycięskiego gola był Wolny, ale zabrakło odrobiny szczęścia. Mocno strzelał także Dominik Marek – bramkarz Górnika sparował jedna piłkę na poprzeczkę.

Skra – Górnik II Zabrze 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Damian Niedojad (18.), 1:1 (22.), 1:2 (59.), 2:2 Dawid Wolny (75.)

Skra: Biegański – Gerega, Błaszkiewicz, Holik, Obuchowski – Napora, Olejnik, Zalewski, Borycka – Nocoń – Niedojad.

II połowa: Kos – Mońka, zawodnik testowany, Holik ( 70. zaw. testowany), Obuchowski (70. zaw. testowany – Niedbała, Olejnik (70. Rogala), Zalewski (70 Gołębiowski), Marek – Nocoń (70 zaw. testowany), Wolny.

Close Menu