W piątek sparing z Rakowem. W wyjątkowej oprawie

Zaplanowany na piątek sparingowy mecz z Rakowem będzie miał szczególną oprawę. Dla gospodarzy będzie to pożegnalny występ na starym stadionie przy Limanowskiego, który wkrótce zostanie gruntownie przebudowany.

Nasi piłkarze w piątek i sobotę podsumują trzeci tydzień przygotowań do II-ligowych rozgrywek. W pierwszym dniu  zagrają z szykującym się do powtórnego debiutu w Ekstraklasie Rakowem, a w drugim ze Stalą Brzeg. Wcześniej sparowali już z GKS-em Katowice (1:0), Reprezentacją Angielskich Piłkarzy Niezrzeszonych (1:1) oraz RKS-em Radomsko (1:1).

Choć Raków w piątek zmierzy się jeszcze z Zagłębiem Sosnowiec, to na pewno będzie dla skrzaków bardzo wyjątkowo wymagającym przeciwnikiem. Sparing będzie miał swoją rangę także dlatego, że odbędzie się z udziałem publiczności. I to pewnie niemałej. Po jego zakończeniu Raków zaplanował bowiem prezentację drużyny, która w sezonie 2019/2020 rywalizować będzie na boiskach ekstraklasy i inne atrakcje.

W naszej drużynie będzie można zobaczyć sporą grupę nowych zawodników. Jedni, jak Przemysław Mońka i Damian Niedojad podpisali już kontrakty, innym trenerzy jeszcze się przyglądają. W minioną sobotę, w rozegranym na boisku w Kamyku sparingu z III-ligowym Radomskiem testy przeszło sześciu młodych piłkarzy. Cześć z nich zagra także z Rakowem, a niewykluczone, że pojawią się kolejni.

Piątkowa impreza na stadionie Rakowa odbywać się będzie pod hasłem „Pożegnanie ze Skansenem”. Początek sparingu o godz. 16.

Przypomnijmy, że pierwszy raz o punkty w sezonie 2019/20 skrzacy zagrają 27 lub 28 lipca. Na wyjeździe, z beniaminkiem rozgrywek – Legionovią Legionowo. Raków zmagania w Ekstraklasie rozpocznie tydzień wcześniej od meczu z Koroną Kielce, który odbędzie się w Bełchatowie.

Close Menu