Sparingowy remis z Anglikami

Remisem zakończył się mecz Skry z  Reprezentacją PFA – drużyną złożoną z bezrobotnych piłkarzy, którym brytyjski związek piłkarzy organizuje przygotowania do sezonu.

Skra zaczęła w składzie z Damianem Niedojadem, nowym napastnikiem pozyskanym z Rozwoju Katowice. Na boisku było też dwóch zawodników testowanych. Anglicy na początku przeważali, Skra grała dość ostrożnie, widać też było w poczynaniach naszych piłkarzy sporo niedokładności.

Goście zdobyli bramkę w 28 minucie po błędzie naszej defensywy.  Potem Skra powoli zaczęła przejmować inicjatywę, wreszcie w 43 minucie po rajdzie prawym skrzydłem Krzysztof Napora zagrał na środek pola karnego i Kamil Zalewski skierował piłkę w długi róg bramki.

W drugiej połowie trener Paweł Ściebura posłał na boisko niemal w całości nową jedenastkę, w obronie zagrał Przemysław Mońka (drugi z pozyskanych piłkarzy z Rozwoju), na murawie było także czterech kolejnych zawodników sprawdzanych przez Skrę, do tego zobaczyliśmy kilka zmian powrotnych.

– W takiej sytuacji nie da się uniknąć pewnego zamieszania i chaosu – przyznał szkoleniowiec Skry. – Na razie jednak mamy na testach kilku piłkarzy, wszyscy są młodzieżowcami i musimy im dać szansę pokazanie się w czasie gry.

Po przerwie obie strony miały kilka sytuacji po których mogły paść kolejne bramki (m.in. widzieliśmy po jednym strzale w poprzeczkę), ale gole nie padły i mecz skończył się remisem.

Dodajmy, że rywalami Skry nie byli amatorzy, a zawodnicy, którzy mają za sobą po kilka lat treningów w akademiach brytyjskich klubów (w tym tych największych jak Arsenal), ale w na pewnym etapie kluby z nich zrezygnowały. Zabrani przez agencję menadżerską i wspierani przez brytyjską federację trenują, grają i szukają poprzez to dla siebie nowych drużyn.

Skra – Reprezentacja Angielskich Piłkarzy Niezrzeszonych 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 (28.) 1:1 Zalewski (44.)

Skra: Kos – Gerega, Błaszkiewicz,  zawodnik testowany, zawodnik testowany – Napora, Zalewski, Rogala, Olejnik, Niedbała – Niedojad

II połowa: Biegański – Mońka, Błaszkiewicz (75. Gerega), zawodnik testowany, Obuchowski – zawodnik testowany, Zalewski, Marek, Gołębiowski – Nocoń – zawodnik testowany oraz Żabik, zawodnik testowany

Close Menu