Pierwszy sparing, pierwsze zwycięstwo

W pierwszym meczu kontrolnym przed sezonem 2019/2020 nasi piłkarze pokonali w Kamieniu koło Rybnika GKS Katowice 1:0.

Dla częstochowian, którzy trenują od pięciu dni, był to pierwszy mecz kontrolny. Katowiczanie przygotowania rozpoczęli wcześniej. W minioną środę zagrali po raz pierwszy i zremisowali z 0:0 z GKS-em Tychy, a dzisiaj rano część kadry GKS-u zmierzyła się z Podbeskidziem i także skończyło się na remisie (2:2, dwa gole dla katowiczan strzelił Daniel Rumin).

Skra zagrała tak jak zwykle w lidze: konsekwentnie i solidnie i tak jak często w meczach o punkty wygrała 1:0. W 63 min. gola dla Skry po szybkiej akcji lewą stroną strzelił Krzysztof Napora.

W naszej drużynie wystąpiło czterech zawodników, którzy są poddawani sprawdzianom. Trener Paweł Ściebura dał szansę pokazanie się także klubowej młodzieży, kilka minut zagrała m.in. Adrian Żabik (rocznik 2003)

– Zwycięstwo zawsze cieszy, ale oczywiście to tylko sparing – mówi trener Paweł Ściebura i dodaje: – Generalnie jednak jesteśmy zadowoleni, bo biorąc pod uwagę, że było sporo młodzieży, zawodnicy testowani, to spodziewaliśmy się, że może to wyglądać gorzej. Nie było źle, mamy oczywiście wnioski i przemyślenia i wiemy nad czym dalej pracować.

W środę na Lorecie Skra zagra o godz. 17 z Reprezentacją Angielskich Piłkarzy Niezrzeszonych.

GKS Katowice – Skra 0:1 (0:0)

bramka: Krzysztof Napora (63.)

GKS: Frankowski – Frańczak, Jędrych, Kamiński, Skiba, Habusta, Gałecki, Bronisławski, Grychtolik, Marchewka, zawodnik testowany.

Skra: Biegański – Gerega, Holik, Błaszkiewicz, Obuchowski – Niedbała, Olejnik, Gołębiowski, Napora – Nocoń, zawodnik testowany

II połowa: Kos – zawodnik testowany, Holik, Błaszkiewicz, zawodnik testowany, Rogala, Olejnik, Nocoń, Napora, zawodnik testowany, zaw. testowany – Kowalczyk,  Żabik.

Close Menu