Utrzymanie już blisko, ale gra się do końca

Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu – to przysłowie doskonale pasuje do sytuacji w jakiej znajduje się nasz zespół w tabeli II ligi. Mamy sporą przewagę nad rywalami, ale matematyka pokazuje, że jeszcze się nie utrzymaliśmy.

Po 27 kolejce Skra ma dziesięć punktów przewagi nad zespołami ze strefy spadkowej, ale do końca sezonu jeszcze siedem meczów – zdobyć więc można 21 punktów. Oczywiście nie zakładamy katastrofy w Skrze, pamiętamy także, że rywale z dołu tabeli grać będą jeszcze między sobą, więc w teorii do pozostania w II lidze brakuje już niewiele. Trener Paweł Ściebura zachowuje jednak chłodną głowę i mówi: – Przed nami ciężki mecze i na nich się skupiamy. Na razie nic nie jest rozstrzygnięte.

W ostatniej kolejce drużyny walczące o utrzymanie grały ze zmiennym szczęściem. Walcząca ambitnie Olimpia Elbląg pokonała Górnika Łęczna 2:0 (Olimpia ma dwa mecze zaległe z Widzewem i Siarką). Kolejne punkty stracił Ruch Chorzów, który zremisowała 1:1 ze Stalą Stalowa Wola. Chorzowianie zaleźli się więc w strefie spadkowej!

Punkty stracił także łódzki Widzew (remis 1:1 w Stargardzie). Łodzianie, wydawało się pewny faworyt do awansu, wcale nie muszą się w znaleźć w czołowej trójce. Dodajmy przy okazji, że Widzewa czeka jeszcze mecz w Częstochowie (w 31. kolejce). W związku z brakiem wyników na miarę oczekiwań, 8 kwietnia Widzew poinformował o rozwiązaniu umowy z trenerem Radosławem Mroczkowskim. Ponoć ma go zastąpić Jacek Paszulewicz, który jesienią stracił pracę w GKS-ie Katowice. 

Nasz najbliższy rywal ROW Rybnik także zremisował, ale punkt przywieziony z Radomia trzeba uznać za sukces zespołu z Rybnika. Pokazuje to jak trudny pojedynek czeka 13 kwietnia nasz zespół.

Skra Częstochowa Gryf Wejherowo 2:1
Olimpia Elbląg Górnik Łęczna 2:0
Olimpia Grudziądz Rozwój Katowice 3:0
GKS Bełchatów Znicz Pruszków 3:0
Ruch Chorzów Stal Stalowa Wola 1:1
Radomiak Radom ROW 1964 Rybnik 0:0
Siarka Tarnobrzeg Resovia Rzeszów 2:1
Pogoń Siedlce Elana Toruń 2:0
Błękitni Stargard Widzew Łódź 0:0

 

Close Menu