Nasi rywale w Betclic 3. Lidze (cz. II)

Przybliżamy profile naszych przeciwników w Betclic 3. Lidze gr. III, z którymi przyjdzie nam się mierzyć w sezonie 2026/2027.

Mecze ze Spartą Katowice będą okazją do spotkania się z dobrymi znajomymi. Nowym trenerem Spartan został Dariusz Klacza, który z powodzeniem poprowadził Skrzaków w kampanii ligowej sezonu 2025/2026. Ofensywny futbol proponowany przez naszego byłego szkoleniowca najwyraźniej przykuł uwagę włodarzy Sparty, którzy mierzą wysoko. Dodajmy, że funkcję trenera analityka w klubie z Katowic objął nasz dotychczasowy kierownik drużyny, Karol Starzyński.

W drużynie doszło nie tylko do zmian w sztabie szkoleniowym, ale również kadrowych. Ostatnio do zespołu dołączył doświadczony Michał Bedronka, który poprzedni sezon spędził w Górniku II Zabrze.

Spartanie intensywnie przygotowują się do sezonu. Pierwszy sparing zakończył się ich okazałym zwycięstwem 5:1. Drużyna trenera Klaczy pokonała Victorię Jaworzno. W drugim test-meczu Sparta zremisowała 2:2 z GKS-em Tychy, a w trzecim zwyciężyła z FK Frydek Mistek 2:0. Przed jego ekipą jeszcze kilka sparingów – rywalami będą: MFK Havirow, Widzew II Łódź i Szombierki Bytom. Ponadto, w tzw. międzyczasie Sparta uda się na czterodniowe zgrupowanie.

Katowiczanie na co dzień swoje mecze rozgrywają na obiekcie przy ul. Stęślickiego 6 w Katowicach.

Zagłębie Sosnowiec ma za sobą sezon, o którym wszyscy sympatycy tego klubu zapewne chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Oczekiwano, że drużyna solidnie spisze się w Betclic 2. Lidze, a być może nawet włączy się do walki o awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy. Tymczasem rozgrywki w wykonaniu Zagłębia okazały się kompletną katastrofą i klub… pożegnał się z II ligą.

Ambicje tak utytułowanego ośrodka na pewno wszystkim jego członkom każą myśleć o szybkim powrocie na szczebel centralny. Sosnowiczanie mają już za sobą sparing z beniaminkiem Betclic 1. Ligi, Podbeskidziem Bielsko-Biała. W starciu z silnym rywalem, Zagłębie zremisowało 2:2, natomiast ostatnio triumfowała z KKS-em Kalisz 3:0. Po planie przygotowań i aktywności na rynku transferowym, gołym okiem widać determinację klubu do tego, by występy na czwartym poziomie rozgrywkowym potrwały najwyżej jeden sezon.

Zagłębie dysponuje na pewno najbardziej imponującym zapleczem infrastrukturalnym w III lidze gr. III. Mecze w Sosnowcu odbywają się na ArcelorMittal Park. To nowoczesny obiekt otwarty w 2023 roku, mogący pomieścić 11 600 widzów.

Sosnowiczanie mogą poszczycić się stadionem na miarę standardów europejskich, natomiast KP Słowianin Wolibórz zdecydowanie przoduje jeśli chodzi o położenie obiektu. Wokół boiska rozciąga się widok na pasmo Gór Sowich, co czyni ten krajobraz wyjątkowym. Na wycieczkę do Woliborza trzeba się jednak przygotować, bowiem najkrótsza trasa mierzy 220 km.

Słowianin w poprzednim sezonie do końca walczył o utrzymanie. Drużynie udało się zrealizować cel po zwycięstwie w ostatnim meczu, w którym to pokonali… Skrzaków 2:1. Na początku lipca klub z Woliborza poinformował, że w bieżącym tygodniu rozpoczną się przygotowania zespołu do nadchodzącej ligowej kampanii. Sprawa się jednak skomplikowała, bowiem Słowianin stracił wsparcie sponsorskie i pod znakiem zapytania stoi przystąpienie drużyny do rozgrywek.

W X kolejce Betclic 3. Ligi spotkamy się z rywalem, z którym na początku rundy wiosennej minionego sezonu stworzyliśmy niezapomniane widowisko. Starcie z MKS-em Kluczbork na „Lorecie” zapewne przejdzie do nowoczesnej historii obu klubów. To spotkanie przypominało wymianę ciosów na ringu bokserskim, w którym bój toczą nieustępliwi pięściarze wagi ciężkiej.

Finalnie rywalizacja zakończyła się naszym triumfem 5:4, po pamiętnym kapitalnym golu Przemysława Sajdaka. Rollecoaster emocji zafundowany przez obie drużyny jeszcze długo oddziaływał na obserwatorów tamtej potyczki.

Do zespołu prowadzonego przez trenera Łukasza Ganowicza dołączył nasz dotychczasowy golkiper, Bartosz Warszakowski. To oczywiście niejedyna zmiana w kadrze, bowiem klub z Kluczborka mierzy wyżej niż 7. miejsce w tabeli. MKS nie rozpoczął jednak przygotowań pomyślnie. Ekipa z Kluczborka przegrała w pierwszym sparingu z Baryczem Sułów 0:2, lecz już w rywalizacji ze Ślęzą Wrocław zwyciężyła okazale, bo 5:1.

Domowe spotkania MKS Kluczbork rozgrywa na Stadionie Miejskim, którego pojemność wynosi 2586 miejsc (siedzące).

O ile mecz z MKS-em Kluczbork z ostatniej rundy będziemy pozytywnie wspominać długo, tak rywalizacja z Miedzią II Legnica była dla naszej drużyny drogą prze mękę. Zespół gości prowadzony przez trenera Marcina Garucha, byłego bardzo dobrego piłkarza z ekstraklasowym i zagranicznym doświadczeniem, mocno postawiła się Skrzakom.

Ostatecznie wygraliśmy 1:0 po trochę przypadkowym golu. Przypomnijmy: golkiper rywali chciał wybić piłkę, ale nabił nadbiegającego Ivana Metlushkę i odbita futbolówka szczęśliwie trafiła do pustej bramki. Później legniczanie mieli swoje okazje. Niepowodzenie w meczu ze Skrą ich nie złamało. Rezerwy Miedzi rozegrały bardzo dobrą rundę wiosenną i wygrzebały się ze strefy spadkowej, zapewniając sobie utrzymanie.

Akademii Miedzi mocno zależy na silnej drużynie rezerw, więc można spodziewać się, że w nadchodzącym sezonie będzie to dla każdego wymagający przeciwnik.

Warta Gorzów dała nam solidną lekcję w pierwszym meczu rundy wiosennej sezonu 2025/2026, wygrywając aż 5:0. W kolejnych spotkaniach jednak, gorzowianie nie utrzymali tak znakomitej passy i zakończyli rozgrywki na 8. miejscu w tabeli. Teraz drużyna będzie chciała spisać się lepiej, a być może dodatkowym determinantem motywującym będzie obecność w lidze lokalnego rywala – Stilonu.

Gorzowianie łącznie zaplanowali 6 sparingów. Jeden z nich już rozegrali i ponieśli porażkę. Ich sprawdzian z Flotą Świnoujście zakończył się triumfem przeciwników 4:1. Warta będzie jednak miała okazję do rewanżu, bowiem na 25 lipca ustalono drugi sparing z Flotą. W sparingu z Cariną Gubin, gorzowianie zremisowali 1:1.

W rozgrywkach Betclic 3. Ligi 2026/2027, Wartę Gorzów poprowadzi trener Grzegorz Kopernicki. To nowa postać w sztabie szkoleniowym zespołu.

W trzeciej, ostatniej części przybliżymy Wam następujące kluby: Karkonosze Jelenia Góra, ROW 1964 Rybnik, Carina Gubin, Barycz Sułów oraz Górnik Polkowice.

Przewijanie do góry