Juniorzy młodsi B2 się nie zatrzymują. Mamy lidera!

Juniorzy młodsi B2 wygrali po raz szósty z rzędu! W miniony weekend nie pozostawili złudzeń Polonii Bytom, wygrywając 4:0. Dzięki temu zwycięstwu znaleźli się na czele pierwszoligowej tabeli! Nasi juniorzy młodsi B2 z pewnością byli faworytami sobotniego starcia z zamykającym tabelę I ligi wojewódzkiej Bytomski Sport Polonią Bytom. Nierzadko bywa tak, że rola faworyta – mówiąc kolokwialnie – wiąże nogi. W tym przypadku jednak nic takiego nie miało miejsca. Chociaż w początkowej fazie meczu Polonia prezentowała się z agresywnej strony Skrzacy szybko przejęli inicjatywę, czego najlepszym dowodem dwie strzelone w krótkim odstępie czasu bramki. Na przerwę podopieczni Mariusza Czoka i Łukasza Łykowskiego schodzili przy stanie 2:0. Druga odsłona spotkania tylko potwierdziła dominację naszej ekipy. – Druga połowa pod naszą kontrolą, szybko narzuciliśmy rywalowi swój styl gry – opowiada trener Czok. – Charakteryzowała nas dobra gra podczas budowania, a szybkość operowania piłką pozwalała na stwarzanie sobie sytuacji i w efekcie zdobywanie bramek. Duże brawa dla zespołu. Ustrzegliśmy się błędów, mądrze budowaliśmy grę, a przede wszystkim utrzymaliśmy emocje, bo w pewnym momencie na boisku zrobiło się nerwowo. Warto też podkreślić, że zespół Polonii postawił dziś bardzo wysoko poprzeczkę. Kolejne trzy punkty zdobyte przez naszych młodych piłkarzy poskutkowały awansem na fotel lidera I ligi wojewódzkiej! Skra Częstochowa – Polonia Bytom 4:0 (2:0) 1:0 Przetak (19’), 2:0 Szega (21’, asysta: Bajor), 3:0 samobójcza (58’), 4:0 Szega (60’, asysta: Dylewski) Skra Częstochowa B2: Rajczykowski – Kostrzewa, Bajor (75’ Kołodziejczyk), Tarnowski, Syrek (65’ Karczewski), Przetak, Cieślak (55’ Dutka), Glizniewicz (80’ Klekot), Gembała (50’ Przybyła), Dylewski (70’ Turek), Szega (75’ Nalewajka)