Młodzicy idą jak burza

Kolejne efektowne zwycięstwo zanotowali nasi piłkarze kategorii D1. Tym razem nie pozostawili złudzeń Orlikowi Blachownia, wygrywając 5:0. Pozostają zatem jedyną niepokonaną drużyną w lidze i pewnie przewodzą tabeli.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w trzecioligowych rozgrywkach ligi wojewódzkiej młodzicy D1 Akademii Skry. W miniony weekend zanotowali kolejną efektowną wygraną. Tym razem triumfowali w Blachowni.

Był to bardzo dobry mecz naszego zespołu – potwierdza trener Krzysztof Kowalski.

Rywale nie mieli praktycznie nic do powiedzenia w starciu z naszymi piłkarzami, a w całym spotkaniu pozwalali sobie co najwyżej na strzały z dystansu.

Oczywiście, to nasza postawa zadecydowała, że rywal był bez szans. Każdy zawodnik zaprezentował świetną postawę. Cieszy fakt, że zespół stanowi monolit i na każdego można liczyć – kontynuuje trener Kowalski. – Każdy zawodnik bardzo chce grać i jednocześnie wykonuje powierzone zadania sumiennie, często dodając coś od siebie.

Mecz zamknął się praktycznie w 50. minucie. Wówczas nasz trener zdecydował się mocno rotować składem, co nie wpłynęło na obraz gry – to nasi piłkarze praktycznie cały czas byli przy piłce i dyktowali warunki, choć bramki już nie padły.

Po siedmiu rozegranych spotkaniach nasi młodzicy D1 mają na koncie komplet siedmiu zwycięstw. Legitymują się również godnym uznania stosunkiem bramek 48-1.

UKS Orlik Blachownia – Skra Częstochowa 0:5

Bramki dla Skry: Mikołaj Szyjewski (X2), Filip Konieczny, Szymon Kudła, Dorian Staniek

Skra Częstochowa D1: Borowik – M. Dąbrowski, Błaszczyk, Małolepszy, Szyjewski – Nevio, Sztekler, Zalewski – Konieczny oraz J. Marchewka, Kudła, Staniek, Bonenberg, Chęciński, T. Dąbrowski, K. Marchewka, Rajczyk, Śpiewak

Copy link
Powered by Social Snap