Determinacja i boiskowa dominacja dzisiaj nie wystarczyły. Z Głogowa wracamy bez punktów

W spotkaniu 32. kolejki Fortuna 1 Ligi nasza drużyna uległa w wyjazdowym meczu Chrobremu Głogów 0:1. Piłkarze Skry przeważali na przestrzeni całego spotkania, do końca walczyli o korzystny rezultat, lecz nieskuteczność pod bramką rywala przyczyniła się do przegranej.  

Od początku dzisiejszego starcia oba zespoły próbowały narzucić swoje warunki gry. Pierwsze minuty były dość wyrównane. Goście zdołali zdobyć bramkę, ale arbiter szybko odgwizdał spalonego. Chwilę później przed świetną szansą stanął z kolei Jan Flak, który otrzymał dobre podanie za linię obrony Chrobrego, jednak i on w momencie zagrania znajdował się na ofsajdzie. 

Niestety, w 15. minucie meczu gospodarze zdobyli bramkę na 1:0. Nasi piłkarze stracili piłkę w środku pola, a jeden z rywali zagrał prostopadłe podanie w kierunku Kamila Wojtyry. Były napastnik Skry wyszedł sam na sam z Jakubem Bursztynem i umieścił futbolówkę w siatce. 

Zawodnicy Skry zabrali się do pracy i chcieli szybko odrobić stratę. W 19. minucie świetnie prawym skrzydłem przedarł się Jan Flak, który zakończył akcję dobrym dośrodkowaniem w kierunku Gracjana Jarocha. Napastnik Skry uderzył minimalnie obok bramki. 

Chwilę później bardzo groźnie centrował Kamil Lukoszek, ale wbiegającego na piłkę Jarocha w ostatniej chwili uprzedził golkiper gospodarzy. 

W 26. minucie gracze Skry przeprowadzili kombinacyjną akcję, po której Piotr Nocoń zdecydował się na uderzenie. Piłka po jego strzale minęła jednak bramkę Damiana Węglarza. 

Z każdą minutą przewaga podopiecznych Jakuba Dziółki rosła. Nasi piłkarze utrzymywali się przy piłce i potrafili zagrozić bramce rywali. 

W 39. minucie byliśmy bardzo blisko wyrównania. Dośrodkowanie Kamila Lukoszka minęło obrońcę i trafiło na głowę Gracjana Jarocha, który z niewielkiej odległości uderzył minimalnie ponad bramką Węglarza. Futbolówka odbiła się pod wysokim kątem, a w związku z tym napastnik Skry nie był w stanie uderzyć jej całkowicie czysto. 

Minęło kilkadziesiąt sekund, a nasza drużyna miała kolejną okazję na wyrównanie. Atomowe uderzenie Piotra Noconia z najwyższym trudem odbił bramkarz gości, który w ostatniej chwili uprzedził także pędzącego na dobitkę Gracjana Jarocha. 

Do sporego zamieszania w polu karnym Chrobrego doszło przy okazji rzutu rożnego.  Obrońcy zespołu z Dolnego Śląska z problemami zdołali wybić piłkę. Arbiter długo analizował, czy jeden z naszych rywali nie pomógł sobie ręką w polu karnym, ale ostatecznie – po analizie VAR – nie podyktował rzutu karnego. 

Już na samym początku drugiej odsłony dobre dośrodkowanie Bartłomieja Babiarza na gola próbował zamienić Adam Mesjasz. Strzał środkowego obrońcy Skry minimalnie minął bramkę gospodarzy. 

Nasi piłkarze całkowicie zdominowali rywali, szybko operowali piłką i walczyli o bramkę wyrównującą. W 53. minucie z rzutu wolnego przymierzył Szymon Szymański, ale jego kapitalne uderzenie zostało zatrzymane przez świetnie interweniującego Damiana Węglarza, który sparował futbolówkę na słupek. 

Gospodarze próbowali zagrozić nam poprzez kontrataki, ale przy dwóch szybkich wyjściach Chobrego ostatecznie udanie interweniowali nasi piłkarze. 

W 58. minucie o próbę zza pola karnego pokusił się Piotr Nocoń. PIłka po jego strzale musnęła jeszcze jednego z graczy gospodarzy i przeleciała minimalnie obok słupka. 

Na techniczny strzał z rzutu wolnego zdecydował się Bartłomiej Babiarz, ale futbolówkę nad poprzeczkę przeniósł Damian Węglarz. 

Chwilę później świetnie w polu karnym odnalazł się Filip Kozłowski, który poradził obie z obrońcą i uderzył minimalnie ponad bramką. Sędzia dopatrzył się spalonego. 

Nasza drużyna cały czas nacierała na bramkę rywala. Piłkarze Skry byli bardzo zdeterminowani i co chwilę kreowali sytuacje. W samej końcówce w poprzeczkę uderzył kapitan naszej drużyny, Piotr Nocoń. Golkipera rywali próbował zaskoczyć także Mateusz Winciersz, ale jego uderzenie minęło bramkę Chrobrego. 

Mimo ogromnych starań naszego zespołu, wynik do końca nie uległ zmianie. Piłkarze Skry zostawili na boisku bardzo dużo zdrowia, pokazali charakter, ale szczęście sprzyjało dzisiaj gospodarzom. 

Chrobry Głogów – Skra Częstochowa 1:0

1 – 0 – Kamil Wojtyra 15’ 

Skra Częstochowa: 

  1. Bursztyn – 31. Krzyżak, 4. Mesjasz, 20. Szymański – 13. Flak (66’ 3. Winciersz), 24. Babiarz, 26. Olejnik (57’ Baranowicz), 15. Lukoszek (79’ 8. Brusiło) – 7. Nocoń, 87. Gołębiowski (46’ 10. Pyrdoł) – 19. Jaroch (57’ 9. Kozłowski)

Chrobry Głogów: 

  1. Węglarz – 16. Mandrysz, 44. Zarówny, 5. Bougaidis – 13. Kuzdra, 8. Kolenc (90’ 18. Ilków Gołąb), 19. Mucha, 6. Górski – 71. Steblecki (60’ 99. Jóźwiak), 19. J. Górski (60’ 26. Sewerzyński) – 27. Wojtyra (75’ 29. Tupaj)

Copy link
Powered by Social Snap