Przełamanie rezerw. Mamy zwycięstwo!

Piłkarze Skry II w niedzielne późne popołudnie rozegrali spotkanie ze Spartą Szczekociny. Najdalszy wyjazd w sezonie zakończył się zwycięstwem naszego zespołu po pasjonującym spotkaniu. Bramki dla naszej drużyny zdobywali Łukasz Winiarczyk, Dominik Kostro i Jakub Niedzielski.

Początek rundy wiosennej nie układał się po myśli naszej drużyny. Pomimo dobrej, ładnej dla oka gry, brakowało zdobycia trzech punktów. Konsekwencja przyniosła jednak skutek i w rozgrywanym w niedzielne popołudnie meczu w Szczekocinach Skrzacy wygrali, chociaż szala zwycięstwa przechyliła się na naszą korzyść w ostatnich minutach spotkania.

Tak jak Skrzacy zakończyli strzelanie, tak je zaczęli. Po faulu na Igorze Weżgowcu jedenastkę na bramkę zamienił Łukasz Winiarczyk. Podsyciło to tylko atmosferę spotkania, w którym sporo się działo.

Mecz był bardzo wyrównany, zarówno pod jedną jak i druga bramką nie brakowało sytuacji – relacjonuje trener Tomasz Szymczak. – Najlepszą z naszej strony miał Igor Weżgowiec, ale trafił w słupek i piłka po linii bramkowej wyszła na boisko.

Jednobramkowe prowadzenie Skry utrzymało się do przerwy. Po niej gospodarze dwukrotnie zaskoczyli naszą ekipę, w przeciągu pięciu minut strzelając dwie bramki. Jak na taki obrót sprawy zareagowali nasi piłkarze?

Chłopcy się nie poddali i z uporem walczyli o bramkę kontaktową – mówi trener naszej drugiej drużyny. – Najpierw po uderzeniu Niedzielskiego piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie odbiła się od linii i ponownie wyszła na boisko. W 72. minucie było już 2:2 po kapitalnym trafieniu Dominika Kostro, który strzałem z narożnika pola karnego zaskoczył bramkarza gospodarzy.

Ambitni reprezentanci Skry dążyli do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę i wreszcie sztuka ta udała im się w doliczonym czasie gry, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Winiarczyka bramkę na wagę trzech oczek zdobył Jakub Niedzielski.

Wygrywamy na bardzo ciężkim terenie. Podsumowując całe spotkanie chcę przede wszystkim pogratulować chłopakom za zrealizowanie planu na ten mecz, gdyż boisko w Szczekocinach jest bardzo specyficzne, dlatego musieliśmy się trochę przeorganizować i w efekcie końcowym cel został osiągnięty. Cieszy również fakt i dwie szybko stracone bramki nie podłamały zespołu tylko z uporem dążyliśmy do zwycięstwa i ta sztuka się udała. Chyba nie ma nic lepszego niż wygrana po nieustępliwej walce w całym spotkaniu, kiedy w końcowych minutach zadajesz decydujący cios, kiedy jeszcze musisz gonić wynik, a przed chwilą byłeś na prowadzeniu i w międzyczasie dwa razy obijasz bramkę rywali. Jeszcze raz gratuluję zespołowi – podsumował pojedynek trener naszej drużyny, Tomasz Szymczak.

Sparta Szczekociny – Skra II Częstochowa 2:3 (0:1)

Bramki dla Skry: 0:1 Winiarczyk (16’ – karny, asysta: Weżgowiec), 2:2 Kostro (71’, asysta: Antczak), 2:3 Niedzielski (90’+, asysta: Winiarczyk)

Skra II Częstochowa: Hajda – Kielan, Żurawski, Winiarczyk, Serwaciński, Niedzielski, Weżgowiec (60’ Żakowski), Kostro, Antczak, Matyja, Kasprzycki

Copy link
Powered by Social Snap