Młodzicy grali z Akademią BVB

Młodzicy D2 naszej Akademii przegrali 0:2 z Akademią BVB Łukasza Piszczka. Mimo porażki nasz zespół zaprezentował się z dobrej strony, stwarzając sobie kilka dogodnych okazji do strzelenia bramki.

I liga wojewódzka młodzików młodszych nabiera rozpędu. Reprezentanci Skry D2 w trzeciej kolejce podejmowali zespół Akademii BVB Łukasza Piszczka. Skrzacy po dwóch kolejkach mogli się pochwalić kompletem punktów, jednak wszyscy zdawali sobie sprawę, że rywal postawi wysoko poprzeczkę naszym zawodnikom.

Mecz od początku stał na wysokim poziomie i gołym okiem widać było, że spotkały się dwa dobrze wyszkolone zespoły. Szczęście dopisało jednak naszym rywalom, którzy w 25. minucie wykorzystali rzut karny, a w drugiej połowie dołożyli drugą bramkę.

Zespół dziś ciężko pracował na to, by odnieść zwycięstwo, lecz nie było nam dziś dane zdobyć bramki – relacjonuje trener Mariusz Czok. – Stworzyliśmy sobie wiele bardzo dobrych sytuacji, kilka z nich były to tzw. „setki”, ale brakło nam wykończenia. Zawiodła nas skuteczność, ponieważ z przebiegu spotkania byliśmy zespołem lepszym, ale to zespół Akademii BVB zdobywał bramki i w konsekwencji zwyciężył.

Trener naszych młodzików nie ukrywał z zadowolenia z postawy swoich podopiecznych:

– Cieszy postawa zespołu, to jak chcemy grać i to, że stwarzamy dużo sytuacji w meczu. Musimy jednak pracować nad ich wykończeniem.

Okazja do popracowania nad skutecznością pojawi się w najbliższy weekend. Wówczas kadra Skry D2 podejmie rówieśników reprezentujących Górnik Zabrze. Będzie to kolejne wyzwanie dla naszej młodej ekipy, ponieważ Górnik w trzech meczach zdobył komplet punktów.

Skra Częstochowa – Akademia BVB 0:2 (0:1)

Skra Częstochowa D2: Pawelak – Drążkiewicz, Dąbrowski, Brondel, Wawrzkiewicz, Szczygłowski, Jędrzejkiewicz, Radwan, Kiczor oraz Kostarczyk, Rusek, Szewczyk, Żaczkowski, Glapiński

Copy link
Powered by Social Snap