Polska z Zofią Dubiel w składzie awansowała do Mistrzostw Europy!

Polska reprezentacja kobiet do lat 17 awansowała do finałów Mistrzostw Europy! Udział w sukcesie biało-czerwonych miała Zofia Dubiel, która w decydującym spotkaniu zagrała w pełnym wymiarze czasowym.

Ostatnie kilka dni kadra narodowa kobiet U-17 spędziła w Rumunii, gdzie brała udział w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy. Rywalkami Polek w drodze na czempionat Starego Kontynentu były zespoły Estonii, Rumunii i Czech.

Źródło: Łączy Nas Piłka

Pierwsza potyczka z Estonkami, mającymi już pewny awans na mistrzostwa jako że pełnią rolę gospodyń, poszła po myśli Polek, które wygrały 2:0. Wynik ustalony został już w pierwszej połowie.

Trzy dni po tym spotkaniu podopieczne trenera Marcina Kasprowicza mierzyły się z Rumunkami. I to nasze rywalki w 33. minucie pierwszej połowy objęły prowadzenie, które utrzymały do przerwy. Polki musiały gonić wynik i ostatecznie udało im się to, a udział w bardzo ważnym zwycięstwie miała Zofia Dubiel, która pojawiła się na murawie w 83. minucie.

Reprezentantka Skry od pierwszej minuty pojawiła się natomiast w meczu decydującym o awansie. Rozegrano go w dzisiejsze popołudnie (14.03), kiedy to stanęły naprzeciw siebie reprezentacje Polski i Czech. I trzeba przyznać, że przebieg meczu był niezwykle dramatyczny.

Wynik spotkania otworzyły Polki, jednak nasze rywalki wyrównały kilka minut później. W drugiej połowie obie strony szukały trafienia na wagę trzech punktów, jednak zamiast obserwować padające bramki widzowie byli świadkami czerwonej kartki, którą otrzymała reprezentantka Czech – Rancova. Pomimo osłabienia Czeszki zaledwie dwie minuty później pokonały naszą bramkarkę i finały mistrzostw Europy oddaliły się od naszej reprezentacji.

Czas upływał i nic się nie zmieniało… aż do 6 minuty doliczonego czasu gry. Wówczas Wiktoria Kuprowska wyrównała stan pojedynku, co dało awans do finałowej batalii naszej reprezentacji! Zofia Dubiel zagrała w tym spotkaniu w pełnym wymiarze czasowym!

08.03.2023

Estonia – Polska 0:2 (0:2)

0:1 Gliszczyńska (18’), 0:2 Gliszczyńska (45’+2)

Polska: Woźniak – Cyraniak (K), Piekarska, Kiełczewska, Guzik (46’ Kurpowska), Sikora (46’ Lewicka), Szymczak, Półrolniczak (62’ Sroka), Jagodzińska (46’ Gutowska), Gliszczyńska, Grzywińska (74’ Związek)

11.03.2023

Polska – Rumunia 2:1 (0:1)

0:1 Stancu (33’), 1:1 Półrolniczak (64’ – karny), 2:1 Kuprowska (82’)

Polska: Woźniak – Cyraniak (K), Piekarska, Kiełczewska, Guzik (46’ Kurpowska), Sikora (46’ Lewicka), Szymczak, Półrolniczak (90’ Sroka), Jagodzińska (72’ Gutowska), Gliszczyńska (83’ Dubiel), Grzywińska

14.03.2023

Poslka – Czechy 2:2 (1:1)

1:0 Jagodziński (27’), 1:1 Jancarova (39’), 1:2 Kadlecova (81’), 2:2 Kuprowska (90’+6)

Polska: Woźniak – Cyraniak (K), Szkwarek, Kiełczewska, Lewicka (89’ Sikora), Guzik (64’ Kuprowska), Szymczak, Dubiel, Jagodzińska (64’ Gutowska), Gliszczyńska (81’ Półrolniczak), Grzywińska

Tegoroczne mistrzostwa Europy odbędą się między 14 a 26 maja w Estonii. Tytułu bronią Niemki. Polki triumfowały w tej rywalizacji dziesięć lat temu.

Źródło: Łączy Nas Piłka
Copy link
Powered by Social Snap