Młodzicy wygrywają w Świerklanach

Młodzicy kategorii D2 w miniony weekend udali się na spotkanie z Fortecą Świerklany. Reprezentanci naszej Akademii spisali się bardzo dobrze wygrywając 5:2.

Po zwycięstwie na inaugurację I ligi wojewódzkiej z klubem ze Skoczowa naszych piłkarzy kategorii D2 czekał wyjazd na spotkanie z Fortecą Świerklany. Nasi rywale sezon rozpoczęli od porażki, więc mieli ogromną ochotę w domowym spotkaniu zdobyć pierwsze w sezonie punkty. Niestety dla nich to piłkarze Skry rozpoczęli od mocnego uderzenia.

Mecz rozpoczęliśmy od wysokiego pressingu, szybkiego odbioru i zdobytej bramki – relacjonuje trener Mariusz Czok. – Od tego momentu zaczęliśmy iść za ciosem, co doprowadziło nas do drugiej bramki.

W drugiej połowie gospodarze robili wszystko, by zniwelować stratę.

Byliśmy zespołem, który utrzymywał się przy piłce i zamiast grać spokojnie i cierpliwie podczas budowania popełniliśmy błędy przez które w konsekwencji straciliśmy bramki – opowiada trener Czok.

Patrząc na wynik i kolejno zdobywane bramki wydaje się, że mecz był cały czas pod kontrolą naszego zespołu. Mimo wszystko szkoleniowiec Skry D2 dostrzega elementy wymagające poprawy:

– Nie możemy sobie pozwolić na błędy, które popełniliśmy i musimy wyciągnąć z nich wniosku. W dalszym ciągu pracujemy, byśmy byli jeszcze bardziej odpowiedzialni podczas budowania gry, a w obronie konsekwentni, dzięki czemu będziemy mieli więcej odbiorów, co pozwoli nam być cały czas pod grą.

W najbliższą sobotę młodzicy młodsi podejmą Akademię BVB Łukasza Piszczka, która w ubiegłym tygodniu uległa 3:5 Zagłębiu Sosnowiec.

Forteca Świerklany – Skra Częstochowa 2:5 (0:2)

Bramki dla Skry: 0:1 Jędrzejkiewicz (1’), 0:2 Wawrzkiewicz (15’, asysta: Dąbrowski), 0:3 Jędrzejkiewicz (31’, asysta: Kiczor), 1:4 Jędrzejkiewicz (35’, asysta: Dąbrowski), 2:5 Wawrzkiewicz (50’)

Skra Częstochowa D2: Pawelak, Drążkiewicz, Dąbrowski, Brondel, Wawrzkiewicz, Żaczkowski, Jędrzejkiewicz, Radwan, Kiczor oraz Kostarczyk, Rusek, Szewczyk, Szczygłowski, Glapiński

Copy link
Powered by Social Snap