Rezerwy zakończyły gry kontrolne. Czekamy na ligę

Piłkarze rezerw Skry wyczekują już inauguracji rundy wiosennej klasy okręgowej. W minionym tygodniu rozegrali ostatnie z zaplanowanych meczów kontrolnych. Rywalami naszego zespoły były głównie drużyny z wyższych klas rozgrywkowych.

Młodzi piłkarze Skry II zakończyli ostatnie mecze kontrolne w bieżącym okresie przygotowawczym. Rywalami naszego zespołu były IV-ligowe ekipy Unii Rędziny oraz Victorii Częstochowa, a także Niwy Brudzowice.

Warto na wstępie zauważyć, że trener Tomasz Szymczak w każdym z tych spotkań mocno rotował składem. Sparingi były również okazją do zaprezentowania się zawodnikom z grup juniorskich.

Mecze z Unią Rędziny, Niwami Brudzowice oraz Victorią Częstochowa podsumował dla nas trener Tomasz Szymczak.

vs Unia Rędziny 0:3

Przegrywamy 0:3 po trzech stałych fragmentach gry, natomiast mieliśmy kilka bardzo dobrych fragmentów. Potrafiliśmy utrzymywać się dłużej przy piłce, kilka razy przejęliśmy futbolówkę po wysokim pressingu, a nasza gra w obronie – poza stałymi fragmentami – wyglądała przyzwoicie. W ataku stworzyliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji, których nie wykorzystali Barnat, Niedzielski, Waluda czy Nicer, który w dogodnej sytuacji trafił w słupek. Myślę, że ten młody zespół zebrał bardzo cenne doświadczenie, które mam nadzieję będzie procentowało w przyszłości.

vs Niwy Brudzowice 0:0

W tygodniu zagraliśmy również kolejny mecz kontrolny, tym razem z drużyną Niwy Brudzowice, który zremisowaliśmy. W pierwszej połowie na boisku przebywało wielu testowanych zawodników, a samo spotkanie było wyrównane. Mieliśmy również rzut karny, jednak Bartek Antczak go nie wykorzystał. Druga połowa to już pełna dominacja z naszej strony. Stworzyliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji, ale zawodziła nas skuteczność.

vs Victoria Częstochowa 0:9

W ostatnim meczu kontrolnym dostaliśmy solidną lekcję futbolu od drużyny Victorii Częstochowa, która wygrała 9:0. Wynik jest wysoki, ale trzeba podkreślić, że zagraliśmy bez pięciu podstawowych zawodników, których wyeliminowały choroby lub urazy. Przewaga indywidualna zawodników Victorii była znacząca, ale mieliśmy też kilka dobrych fragmentów, w których dochodziliśmy do sytuacji, ale zabrakło ostatniego podania. Myślę, że kolejne ciekawe doświadczenie za nami. Wyciągamy wnioski, również te pozytywne, bo takowe były i dalej pracujemy nad swoim rozwojem.

Pierwszy mecz o punkty klasy okręgowej odbędzie się już za tydzień. Rezerwy Skry udadzą się do Lublińca na mecz ze Spartą.

Copy link
Powered by Social Snap