Sparing z zespołem z Ukrainy

Trzy dni po ligowej inauguracji wiosny piłkarki Skry Ladies rozegrały sparing z zespołem z ukraińskiej ekstraligi – Panterami Humań. Pantery wygrały 2:0, jednak warto zwrócić uwagę, że w szeregach naszej drużyny zagrały głównie zawodniczki, które w Olsztynie nie wybiegły na boisko bądź w dotychczasowych meczach towarzyskich z różnych względów grały rzadziej.

Siódma drużyna ukraińskiej ekstraklasy – Pantery Humań, od kilku dni przebywa w Częstochowie, przygotowując się do rundy wiosennej. Podczas zgrupowania piłkarki Panter nie tylko trenują, szlifując formę przed ligowymi meczami, ale spotykają się również z ukraińskimi dziećmi w szkołach. Rozgrywają także mecze kontrolne, a jednym z ich sparingowych rywali była Skra Ladies.

Siódma drużyna ukraińskiej ekstraklasy na boisku Victorii przy ulicy Krakowskiej wygrała 2:0, jednak trzeba mieć na uwadze, że dla naszego zespołu był to sparing wyrównawczy. W szeregach naszej drużyny zagrały głównie zawodniczki, które w potyczce ze Stomilankami nie wybiegły na boisko bądź w rozgrywanych zimą meczach kontrolnych ze względów zawodowych lub zdrowotnych notowały mniej minut. Stąd też nieobecność na boisku Natalii Liczko, Justyny Chudzik czy Mai Ozieriańskiej.

Pomimo typowo towarzyskiego charakteru pojedynku Ladies pokazały pazur i kilkukrotnie stworzyły zagrożenie pod bramką rywalek. Najbliżej pokonania bramkarki Panter była Svietlana Kohut, która egzekwowała „jedenastkę”, jednak w pojedynku oko w oko górą okazała się bramkarka rywalek.

Wtorkowy sparing bez wątpienia dał odpowiedzi sztabowi szkoleniowemu Ladies na kilka pytań dotyczących formy naszych piłkarek przed kolejnym meczem ligowym z UKS-em SMS-em II Łódź, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

Skra Ladies Częstochowa – Pantery Humań 0:2

Skra Ladies Częstochowa: O. Młynek (46’ Szulc) – Wodarz, Lulkowska (46’ Baszewska), Olkhovska, Czerwińska, Dannheisig (46’ Tomczyk) – Frontczak (46’ Dubiel), N. Młynek – Kohut, Mucha (46’ Matusiak), Mesjasz

Copy link
Powered by Social Snap